05.03.2023 21:38
"Pukle" dve "šestice" u Grčkoj: Andrija Živković strelac za PAOK, a Gaćinović je AEK odveo na prvo mesto MN Press

Favoriti su bili raspucani u 25. kolu šampionata Grčke, ukupno su PAOK, Olimpijakos i AEK tresli mreže rivala 15 puta!

PAOK je deklasirao Jonikos 6:0, a četvrti pogodak je bio delo Andrije Živkovića u 30. minutu. Uz to je srpski reprezentativac ubeležio i jednu asistenciju. Zanimljivo je da su šest pogodaka postigli različiti igrači: Romao (2 autogol), Konstantelias (24), Tomas (28), Živković (30), Kadziora (54), Cimas (90+1).

Istim rezultatom je Olimpijakos sa Pireja ispratio Levadijakos. Po dva pogotka postigli su Bil (2, 49) i Kanos (86, 88), a po jednom su se u strelce upisali Hvang (38) i Bakambu (58 penal). Fortunis je ubeležio tri asistencije.

Panatinaikos sutra dočekuje Panetolikos, a noći na drugoj poziciji jer je AEK kao gost slavio na Kritu 3:0. Gosti su poveli autogolom Pasalidisa (43), Amrabat je povisio na 2:0 u 49, a Mijat Gaćinović je dobrui partiju krunisao golom u 62. minutu.