Vesti EURO 2024

20.06.2023 22:55
Kristijano Ronaldo na 200. meču golom u 89. kinutu doneo Portugaliji pobedu na Islandu Tanjug/AP Photo/Árni Torfason

Kristijano Ronaldo je na Islandu ispisao istoriju svetskog fudbala, odigrao je 200. meč u dresu selekcije Portugalije i postao je prvi fudbalerna planeti koji je premašio ovu brojku. Kada je Portugalac u pitanju, rekord nije mogao da prođe bez postignutog gola, a onaj 123. je stigaio u 89. minutu za pobedu na Islandu od 1:0. Na pas Injasija, as Al Nasra je ubacio loptu u mrežu i svoj jubilej začinio na pravi način.

Neprijatno je u grupi "J" iznenadila Bosna i Hercegovina koja je poražena od Luksemburga 2:0 i čini se već posle četvrtog kola ispala iz konkurencije za plasman na EURO. Najveće iznenađenje napravila je Moldavija. Gubuili su od Posljske 2:0 na poluvremenu i uspeli su prekretom da slave 3:2! Romelu Lukaku je bio tragičar Intera u finalu Lige šampiona, ali je sa dva pogotka doneo belgiji trijumf u Estoniji.