pre 1 minut 21: 21
(UŽIVO, VIDEO) Larn-Crvena zvezda 0:0: Srpski šampion gospodari terenom, ali promene rezultata nema
Krajnji cilj je dobro poznat.
Credit: Fabio Ferrari / LaPresse / Profimedia
Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, sinoć je bio na stadionu "Bilino polje", među hiljadama navijača, koji su zdušno bodrili fudbalsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine u presudnoj borbi za plasman na Svetsko prvenstvo.
U utakmici koja je do poslednjeg zvižduka držala publiku na ivici nerava, u atmosferi punoj tenzije i neizvesnosti, "zmajevi“ su uspeli da izbore istorijski plasman na Mundijal koji će se ove godine igrati u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku.
Posle velikog trijumfa reprezentacije, Đoković je podelio utiske u razgovoru sa prijateljem Semirom Osmanagićem. Istakao je da od srca želi Bosni i Hercegovini mnogo uspeha na predstojećem Svetskom prvenstvu.
"Istorijski uspeh, pravi spektakl. Zaista sam bio presrećan zbog pobede Bosne i Hercegovine. Još sam srećniji što sam imao priliku da prisustvujem takvom događaju to su trenuci koji se dese možda dva ili tri puta u životu. Velika je čast i privilegija biti deo toga. Narod je bio u potpunoj euforiji. Video sam da se u Sarajevu slavilo do kasno u noć, i to potpuno zasluženo. Izbaciti jednu fudbalsku velesilu poput Italije na penale, i to na tako dramatičan način bio je to scenario dostojan Holivuda. Bosni i Hercegovini želim sve najbolje na Mundijalu", poručio je Novak Đoković.
Svetsko prvenstvo biće održano od 11. juna do 19. jula, a reprezentacija Bosne i Hercegovine nalazi se u grupi B, zajedno sa selekcijama Kanade, Švajcarske i Katara.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
19.07.2026 14: 50
Đoković impresionirao trojkama, a sa Lionelom Mesijem podelio lekcije o pritisku.
15.05.2026 09: 43
Posebnu pažnju izazvao je i projekat novih investitora među kojima su Novak Đoković, bivši vozači Formule 1 Felipe Masa i Kevin Magnusen, a kasnije im se pridružio i golman Real Madrida Tibo Kurtoa.
04.04.2026 18: 15
Prema tim navodima, reprezentativci su tražili finansijski bonus od ukupno 300.000 evra za eventualni plasman na Mundijal. U praksi, to bi značilo oko 10.000 evra po igraču. Međutim, Fudbalski savez Italije odbio je taj zahtev još pre izlaska na teren.
03.04.2026 11: 04
Sada je sve mnogo jasnije.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 1 minut 21: 21
Krajnji cilj je dobro poznat.
pre 4 minuta 21: 18
Vest Hem prihvatio ponudu od 68 miliona funti iz Saudijske Arabije.
pre 29 minuta 20: 53
Železničar u sredu (21.00 Tv Arena Premium 1) dočekuje ekipu iz Portugala.
pre 48 minuta 20: 34
Uoči sezone velikih očekivanja.
Ostavite komentar