Rano ovog jutra, po srednjeevropskom vremenu, zatvoren je spisak učesnika nikada glomaznijeg Svetskog prvenstva u fudbalu, jer se reprezentacija Iraka zadnja kvalifikovala za takmičenje na tlu Sjedinjenih Američkih Država, Meksika i Kanade (11. jun - 19. jul).
Bez obzira na ratna dejstva u susednom Iranu, silne peripetije na putu od domovine do Meksika, igrači ove zemlje uspeli su da nađu volje, pameti i snage za finalni meč Interkontinentalnog baraža, odnosno sa svojim stručnim štabom smisle dobitnu taktiku za selekciju Bolivije - 2:1 (1:1).
Milo očekivanja, rival je imao daleko veći posed lopte (68 odsto vremena) i brojnije šuteve u okvir gola (7:3), ali su Iračani bili za nijansu efikasniji. Ali Al Hamadi doneo im je prednost već u 10. minutu, da bi je Moises Panijagva poništio pred kraj prvog poluvremena (38). Međutim, Ajmen Husein je dao znak za početak slavlja na drugom kraju planete (53).
Time je popunjena Grupu I, u kojoj će Iračani 16. juna u Bostonu igrati protiv Norveške, pa 22. juna u Filadelfiji odmeriti snage sa Francuskom, da bi 26. juna u Torontu izašli na megdan ražalovanom afričkom šampionu Senegalu. Sa Crnog kontinenta dolazi i noćas kvalifikovani DR Kongo, pošto je bio bolji od Jamajke.
Ostavite komentar