16.06.2023 23:03
Turska u dramatičnoj završnici došla do tri boda, Kazahstan zauzeo prvo mesto grupe H Tanjug/AP Photo/Roman Koksarov

Turska je bar na neko vreme zauzela prvo mesto grupe D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pošto je u gostima savladala Letoniju sa 3:2.

Bio je ovo možda i najuzbudljivi duel današnjeg programa, s obzirom na to da je Letonija u 94. minutu došla do izjednačenja, ali je Irfan Čan Kaveči u petom minutu nadoknade svojoj selekciji doneo sva tri boda.

Vodeći pogodak za goste bio je delo Abdulkerima Bardakćija u 22. minutu, da bi Letonija izjednačila preko Eduarsa Emsisa u 51. Čengiz Under je bio strelac za 2:1 u 61. minutu i delovalo je će Turska rutinski doći do trijumfa, naročito nakon crvenog kartona Emsisa.

Međutim u 94. minutu Tobers je pogodio za 2:2, ali je Irfan Čan Kahveči nekoliko sekundi pre kraja zatresao mrežu domaćina i odveo svoj tim do prvog mesta u grupi.

Grupa D

treće kolo

Vels - Jermenija 2:4 (1:2)
/Džejms 10, Vilson 72 - Zelarajan 19, 75, Ranos 30, 66/

Letonija - Turska 2:3 (0:1)
/Emsis 51, Tobers 90+4 - Bardakći 22, Under 61, Kahveći 90+5/

U grupi H Danska je minimalnim trijumfom nad Severnom Irskom upisala tri boda i nalazi se na drugom mestu, odmah iza Kazahstana. Gol odluke bio je delo Jonasa Vinda iz 47. minuta.

Pomenuti Kazahstan je u San Marinu bio ubedljiv sa 3:0 (1:0) golovima Jana Vorogovskog, Aškata Tagibergena i Zajnutinova, pa je tako trenutno vodeći tim grupe H.