pre 3 sata 23: 14
Istorijska noć u Francuskoj: Lens sa igračem manje srušio moćni PSŽ
Desetorica fudbalera Lensa sačuvala su minimalnu prednost, priredila veliko iznenađenje, osvojivši Superkup Francuske.
Credit: Harry Langer / DeFodi Images / Profimedia
Bajern Minhen je rutinski odradio posao u četvrtfinalu DFB Pokala i savladao Lajpcig sa 2:0, obezbedivši plasman među četiri najbolja tima takmičenja.
Prvo poluvreme proteklo je u znaku oprezne igre, uz poništen gol Lajpciga zbog ofsajda već u ranoj fazi susreta. Ipak, sve je rešeno u nastavku kada je bavarski gigant ubacio u višu brzinu. Poveli su domaći u 64. minutu. Posle prodora po desnoj strani i gužve u kaznenom prostoru, dosuđen je penal za Bajern. Odgovornost je preuzeo naravno Hari Kejn, koji je snažnim i preciznim udarcem savladao golmana Lajpciga za 1:0. Samo tri minuta kasnije usledio je nokaut. Majkl Olise je maestralno prošao kroz odbranu rivala, povukao loptu u pravom trenutku i idealno uposlio Luisa Dijaza. Kolumbijac je izašao sam pred čuvara mreže i rutinski poslao loptu u mrežu za konačnih 2:0.
Domaći su tokom cele utakmici dominirali i daleko konkretnije igrali u završnici. Lajpcig je zapretio tek sporadično i nije uspeo ozbiljnije da ugrozi gol Bajerna.
Bajern će ime protivnika u polufinalu saznati nakon žreba, a s obzirom na formu i sigurnost prikazanu protiv Lajpciga, jasno je da će Bavarci biti jedan od glavnih favorita za osvajanje trofeja.
Bajer L. - Sent Pauli 3:0 (1:0)
/Terije 31, Šik 63, Hofman 90+2/
Holštajn Kil - Štutgart 0:3 (0:0)
/Undav 57, Furih 89, Zec 90+2 a.g./
Herta - Frajburg 1:2 posle penala 1:1
/Ris 104 - Suzuki 96/
Bajern - Lajpcig 2:0 (0:0)
/Kejn 64 pen, Diaz 67/
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
27.09.2023 14: 53
Poraz od Leverkuzena bio je sasmo početna slabost za fudbalere Lajpciga, nakon toga su nanizali četiri pobede u Bundesligi i jednu u Ligi šampiona protiv ekipe Jang Bojs, a od 21.00 časova otvaraju bitku i na trećem forntu - Kupu Nemačke.
13.08.2023 18: 49
Engleski reprezentativac i novopečeni fudbaler minhenskog Bajerna Hari Kejn sumirao je utiske posle poraza Bavaraca u finalu Superkupa Nemačke od Lajpciga.
12.08.2023 23: 26
Fudbaleri Lajpciga osvojili su prvi put u istoriji Superkup Nemačke, pošto su večeras u Minhenu savladali Bajern 3:0 (2:0), a sva tri gola postigao je Dani Olmo.
pre 14 sati 12: 53
Fudbaler Bajerna dobro prošao prilikom iznenadnog rušenja na travu, na meču sa Lajpcigom.
pre 3 sata 23: 14
Desetorica fudbalera Lensa sačuvala su minimalnu prednost, priredila veliko iznenađenje, osvojivši Superkup Francuske.
pre 4 sata 22: 58
Da je neko pomenuo lošiju uvertiru za meč sezone sa Hetafeom, verovatno da stručni štab Partizana ne bi mogao ni da poveruje da se tako nešto može dogoditi.
pre 4 sata 22: 57
Sledeću utakmicu Partizan igra protiv Hetafea u četvrtak u Ligi konferencije.
pre 4 sata 22: 55
Menadžer Arsenala Mikel Arteta izjavio je večeras da je uživao u igru fudbalera londonskog kluba i dodao da nije očekivao ubedljivu pobedu protiv Mančester sitija u Komjuniti šildu, prenose britanski mediji.
Ostavite komentar