Lajpcig odbranio trofej u Kupu Nemačke, Nkunku i Soboslaj srušili Ajntraht

Autor: Kosta Simetić

03.06.2023 21:59
Lajpcig odbranio trofej u Kupu Nemačke, Nkunku i Soboslaj srušili Ajntraht Tanjug/AP Photo/Andreas Gora

Fudbaleri Red Bul Lajpciga nadigrali su Ajntraht Frankfurt 2:0 (0:0) i tako odbranili trofej Kupa Nemačke.

Prošle godine su posle jedanaesteraca slavili protiv Frajburga, a večeras, u finalu jubilarnog 80. izdanja Kupa Nemačke, dovoljno im je bilo 90 minuta.

Ipak, posle 45 bilo je nerešeno, bez golova, utakmica nije bila atraktivna, igralo se tvrdo i na sredini terena, ali je u drugom poluvremenu Lajpcig potpuno dominirao, a onda ga je u 71. minutu pogledala sreća.

Došla je lopta do Kristofera Nkunkua koji je bio na levom boku, krenuo je u sredinu, šutirao, a onda je loptu zakačio jedan od defanzivaca Ajntrahta, ona je promenila smer i prevarila Kevina Trapa.

Nakon toga Frankfurt je pokušao da dođe do izjednačenja, ali je Lajpcig u 85. to kaznio, a stralac je bio rešrezentativac Mađarske, Dominik Soboslaj, koji je svojim golom rešio pitanje pobednika.