pre 4 minuta 00: 14
Sparsi su ih slomili, sada kreću priče o Janisu: Da li Oklahoma sprema veliki rez?
Eliminacija od San Antonio Sparsa u finalu Zapada pokrenula je pitanja o budućnosti Oklahoma Sitija i potencijalnim velikim promenama rostera.
Profimedia
Brazil jeste najtrofejnija nacija na Svetskim prvenstvima, ali titulu najboljeg na planeti nije imao od 2002. godine. U velikoj su potražnji za šestim Mundijalom u istoriji, a čovek za koga veruju da može doneti željeni trofej je Karlo Anćeloti. On će imati pune ruke posla pri odabiru igrača za odlazak u SAD, Kanadu i Meksiko narednog leta - a jedan igrač na koga će sigurno računati je Estevao.
Selektor "karioka" biva veoma zadovoljan partijama koje 18-godišnjak pruža u Čelsiju, tačnije na najvećoj fudbalskoj sceni. Blista pri svakom izazovu, i biva jedan od najboljih mladih igrača ove, doduše rane faze, sezone.
"Mislim da će Estevao igrati za Brazil na SP 2026. Na osnovu toga kako je Estevao igrao u poslednjih šest meseci, mislim da će nastupiti na Mundijalu", rekao je Karlo Anćeloti za Esporte rekord.
Estevao je na "Stamford Bridž" stigao iz Palmeirasa za 29 miliona funti. U međuvremenu je odigrao 18 mečeva za Čelsi na kojima je postigao pet golova. Što se tiče nacionalnog tima, za A selekciju Brazila debitovao 2024. godine, a usput je odigrao 11 mečeva i pet puta se upisao u listu strelaca.
"On je veoma, veoma poseban igrač. On je potpuno drugačiji, jer je prirodno talentovan. Što se tiče njegovog talenta, ne može da ga poboljša, ali ono što može da uradi jeste da pruži kontinuitet", istakao je Italijan a zatim dodao:
"Estevao veoma dobro napreduje u Čelsiju. Nisam razgovarao sa predstavnicima Čelsija, ali sam siguran da rade poseban program sa njim. Mislim da nacionalni tim mora da iskoristi ovaj veliki talenat".
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
Argentinski fudbaler odbio je neverovatan saudijski ugovor kako bi prešao u Inter Miami, međutim nakon nedavnih ugovora o plati i sponzorstvima ipak je zakoračio u status milijardera.
09.05.2026 17: 40
Brazilci pišu da će na širem spisku Karla Anćelotija biti i fudbaler Santosa, koji će biti objavljen u ponedeljak.
01.04.2026 16: 52
Mladi brazilski fudbaler Endrik imao je nekoliko teških meseci po dolasku u madridski Real. Pritisak javnosti, veliki izlazni transfer iz slavnog Palmeirasa, I naravno dres najvećeg kluba na svetu.
17.03.2026 08: 44
Slavni Brazilac se i dalje nada da će obezbediti mesti u timu Brazila za Mundijal.
16.02.2026 08: 29
Brazilac srećno prošao posle pogibeljnog starta igrača Vele.
pre 8 sati 21: 45
Više stotina hiljada navijača fudbalskog kluba Arsenal prisustvovalo je paradi povodom osvajanja titule u Premier ligi, preneo je danas "BBC".
pre 8 sati 21: 29
Posle meča, strateg "orlova" istakao je da je rezultat bolan, ali i da ekipa mora da izvuče pouke i nastavi da radi.
pre 9 sati 21: 22
Fudbaleri Rada ostvarili su cilj za ovu sezonu i obezbedili plasman u Beogradsku zonu, pošto su u odlučujućem meču savladali Boleč rezultatom 4:1.
pre 11 sati 19: 03
Fudbalska reprezentacija Srbije doživela je ubedljiv poraz od Zelenortskih Ostrva rezultatom 3:0 u prijateljskom susretu odigranom u Lisabonu, u meču koji je pokazao da Veljka Paunovića očekuje još mnogo posla sa podmlađenim sastavom.
Ostavite komentar