Francuska drugi finalista Evropskog prvenstva za kadete

Autor: Kosta Simetić

30.05.2023 22:11
Francuska drugi finalista Evropskog prvenstva za kadete TV Arena sport/ Screenshot

Selekcija Francuske do 17 godina nadigrala je Španiju 3:1 (0:0) i plasirala se u finale Evropskog prvenstva za kadete.

Nakon porpilično dosadnog prvog poluvremena, ove dve reprezentacije su nam priredile spektakl. Prvo je u 69. minutu talentovani fudbaler Barselone, Lamin Jamal postigao pravi evrogol. On je sa desnog boka krenuo ka sredini terena i potom uputio pravu bombu iza leđa francuskog golmana.

Ipak, usledio je blickrig "trikolora". Prvo je u 73. minutu posle odlične akcije i dodavanja Saimona Bubrea Matis Lamburde glavom poravnao rezultat, a već u 80. potpuni preokret svojoj selekciji doneo je Janis Isufu, a astistenciju je upisao Mohamed-Amine Bukena.

Španija je potom svim silama krenula u napad, ali je za to bilo kažnjena, pošto je posle sjajne kontre konačnoh 3:1 postavi Tidijam Gomis.

Francucka će u finalu odmeriti snage sa Nemačkom, koja je ranije danas savladala Poljsku 5:3.