pre 19 minuta 09: 00
Irak pao na zadnjem testu pred početak šampionata: Opomena stigla iz Venecuele
Učesnik Mundijala izgubio meč sa timom, koji će Svetsko prvenstvo pratiti na televiziji.
Profimedia
UEFA je zvanično postala članica Alijanse za kreativnost i zabavu (ACE), vodeće svetske korpolacije posvećene zaštiti sadržaja i borbi protiv digitalne piraterije.
Time je UEFA postala prvi isključivi nosilac tv sportskih prava koji se pridružio ACE-u, dajući svoj doprinos globalnoj industrijskoj inicijativi za očuvanje vrednosti kreativnog i sportskog sadržaja širom sveta.
UEFA će aktivno učestvovati u programu ACE, koji ulaže velike napore i resurse za suzbijanje sportskih piratskih operacija. U saradnji sa policijskim organima i drugim partnerima, cilj je razbijanje nelegalnih aktivnosti na globalnom nivou.
Ova saradnja dodatno jača poziciju UEFA i entiteta ove organizacije koji upravlja komercijalizacijom prava klupskih takmičenja (Liga šampiona, Liga Evrope ....) kao predvodnika u borbi protiv piraterije na svetskom nivou.
Alijansa ACE okuplja više od 50 velikih kompanija i studija iz oblasti zabave, s ciljem koordinisane borbe protiv piraterije koja ugrožava integritet digitalnog ekosistema.
Pridruživanjem UEFA, ACE-u predstavlja prekretnicu u globalnoj strategiji zaštite sadržaja, naglasili su čelnici evropske kuće fudbala na čelu sa Čeferinom.
Ova saradnja nam omogućava da unapredimo kontrolne kapacitete, produbimo partnerstva sa liderima industrije i iskoristimo dokazanu efikasnost ACE-a u razbijanju nelegalnih servisa.
Svetsko prvenstvo u fudbalu je najvažniji marketinški poligon na svetu.
Najuzbudljivija atmosfera Svetskog prvenstva ne nalazi se u zemlji koja je domaćin turnira, već među navijačima čije reprezentacije igraju na terenu.
Radnici stadiona SoFi u blizini Los Anđelesa u petak su glasali za štrajk za veće plate, nedelju pre nego što bi na tom mestu trebalo da se odigra prva utakmica američke fudbalske reprezentacije na Svetskom prvenstvu.
Vreme neće stati samo za fudbalere i ljubitelje ovog sporta, već i za poslovnu zajednicu.
Zvezda Golden State Warriorsa Stephen Curry potpisao je ugovor o sponzorstvu s kompanijom Li Ning Co., čime je ovaj kineski gigant sportske opreme dobio jednog od najprepoznatljivijih ambasadora košarke na svetu.
09.10.2025 10: 10
Nuno Mendeš, jedan je od najperspektivnijih igrača u evropskom fudbalu. Karijeru je započeo u mlađim kategorijama lisabonskog Sportinga, za koji je zaigrao i u seniorskom timu. U redove Pari Sen Žermena stigao je leta 2021. najpre na pozajmicu, da bi godinu dana kasnije francuski klub otkupio njegov ugovor za 38 miliona evra.
08.10.2025 12: 55
Prvi čovek Evropske kuće fudbala ističe da neko spolja želi da promeni struktura, ali da se to neće dozvoliti.
06.10.2025 20: 56
U decembru će španski klubovi Viljareal i Barselona odigrati prvenstveni duel u Majamiju, što će biti prvi put da se neka ligaška utakmica iz evropskog prvenstva igra na drugom kontinentu. U februaru sledeće godine, italijanski Milan i Komo odigraće svoj meč u Pertu u dalekoj Australiji.
25.09.2025 10: 39
Nemački "Bild" donosi infomaciju da je UEFA sastavila pismo i poslala ga na adresu svih 55 fudbalskih saveza koji posluju pod njenim patronatom i opomenula ih da se takve stavri više ne rade. Ili preciznije rečeno - da ne rade bez prethodne konsultacije sa krovnom fudbalskom organizacijom Evropi.
pre 1 sat 08: 10
Žoze Murinjo nalazi se u Madridu, gde očekuje svoju promociju na klupi Real Madrida.
pre 1 sat 08: 00
Portugalski klub potvrdio transfer svog trenera među "kraljeviće".
pre 9 sati 23: 27
Na kraju, Mađarska je slavila rezultatom 3:1, ali će susret u Debrecinu ostati upamćen pre svega po incidentu koji je mogao da se završi mnogo ozbiljnije.
pre 10 sati 22: 27
U danu kada je srpski šampion realizovao tri velika transfera poznato je i gde će Kragujevčanin nastaviti svoju karijeru.
Ostavite komentar