pre 16 minuta 18: 03
Balov zvanično predstavljen u Beogradu: Nadam se da ću doneti mnogo uspeha najvećem klubu na Balkanu
Bugarski fudbaler Kristijan Balov novi je igrač Crvene zvezde, saopštio je danas beogradski klub.
Profimedia
Mjalbi je novi fudbalski vladar Švedske i njen potencijalni predstavnik u sledećoj Ligi šampiona, nakon što je večeras pobedio Geteborg (2:0) i tri kola pre kraja osigurap nedostižnih 11 bodova prednost u odnosu na drugoplasirani Hamarbi, što je priča vredna ekranizacije, jer je puna nestvarnih činjenica.
Radi se klubu iz Halevika, sela na jugu Švedske, gde, prema poslednjem popisu stanovnika, živi svega 1.485 ljudi. Dalje, Mjalbi je do pre samo sedam godina bio trećeligaš, ekipu su dugo činili poluamateri, s redovnim poslovima van sporta, pa je tako, na primer, pre samo jedne decenije prvi golman imao vremena za svega dva treninga nedeljno.
"Kada nam protivnici dolaze u goste, autobusom se voze i voze kroz farme, pored ribarskih luka. Onda se još malo voze i kad više ne mogu ići napred, dođu do našeg stadiona", ispričao je jednom prilikom Hase Larsson, sportski direktor kluba, dočaravajući veličinu potonjeg podviga senzacionalnog švedskog prvaka.
Trener Anders Torstenson svojevremeno je paralelno radio u školi, da bi tek posle nekog vremena izabrao fudbal kao jedino zanimanje, a dugo je treninge u teretani organizovao u drugim mestima, jer je klub nije imao. Napuštao je i vraćao se u Mjalbi, da bi se na svu tu muku borio sa kancerom, kao i pomenuti Larson.
Nisu odustajali od svojih snova i vizije, a sada im se sve višestruko vratilo. U trenutku kada imaju ekipu vrednu nepunih 17 miliona evra, što je deveta ukupna tržišna vrednost tima u švedskoj ligi. To ih nije sprečilo da haraju aktuelnim prvenstvom, pa do sada imaju svega jedan poraz, 20 trijumfa i šest remija, uz gol razliku 49:17. Jer, život piše romane!
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
Klub iz Premijer lige vodi preliminarne razgovore sa bankama i još nema konačan plan o tome kako će refinansirati dug.
Svetsko prvenstvo u fudbalu je najvažniji marketinški poligon na svetu.
08.06.2026 11: 39
Legendarnom fudbaleru nije pomoglo ni to što je izborio plasman u Ligu šampiona.
08.06.2026 09: 38
Pojačanje za elitno takmičenje.
07.06.2026 22: 36
Očekivano ili ne?
pre 16 minuta 18: 03
Bugarski fudbaler Kristijan Balov novi je igrač Crvene zvezde, saopštio je danas beogradski klub.
pre 46 minuta 17: 33
Srpski stručnjak Zoran Popović novi je trener fudbalera IMT-a, saopštio je danas beogradski klub.
pre 1 sat 16: 40
U Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi održana je redovna sednica Izvršnog odbora i Skupštine Zajednice klubova Superlige i Prve lige Srbije
pre 4 sata 14: 17
Na sajtu Zajednice klubova MozzartBet Superlige Srbije pojavio se raspored za predstojeću fudbalsku sezonu.
Ostavite komentar