Vesti iz fudbala

Miladinović nakon prvenca: Sada je lakše, Sent Etijen pripada eliti

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

25.09.2025 19:51
Igor Miladinović je postigao prvenac u Sent Etijenu Credit: MANTEY STEPHANE / imago sportfotodienst / Profimedia
Igor Miladinović je postigao prvenac u Sent Etijenu

Kad je pre nešto više od godinu dana potpisao ugovor sa francuskim Sent Etjenom, mnogi su rekli da je Igor Miladinović načinio pogrešan korak. Radilo se o bivšem prvotimcu Čukaričkog, zvanično najboljem mladom igraču Super lige Srbije u sezoni 2023/34, koji je iza sebe imao sjajan učinka u dresu kluba sa Banovog brda. Učinak koji ga je lansirao i u mladu reprezentaciju Srbije.

Teško je bilo odbiti Sent Etjen. Iako se radilo o povratniku u elitni rang francuskog fudbala, ipak je to ekipa sa neverovatnom tradicijom, po tom segmentu jedan od najboljih francuskih timova u istoriji. Klub je osnovan 1919. godine, deset puta je bio prvak Francuske, šest puta osvajač nacionalnog Kupa, jednom Liga Kupa.

"Kad sam došao, očekivao sam da ću dobiti brže šansu nego što je to bio slučaj. Jesam bio svestan da je za mene ovo velika promena, drugačiji jezik, drugačije su navike, jednostavno daleko kvalitetniji nivo fudbala. Ujedno, bio sam i potpuno realan i spreman na to da ću prvih šest meseci morati da se privikavam. Ali, nije se namestilo da prošle godine igram, da dobijem veću šansu. Naravno, zbog toga je bilo prilično upitno gde ću biti na početku ove sezone", rekao je Miladinović, a prenosi zvaničan sajt Čukaričkog.

"Imao sam razgovore i sa direktorima kluba i sa novim trenerom… Kad sam došao, tim je već bio formiran, teško je bilo menjati ekipu koja je izborila plasman u viši rang. Kad je došao novi šef struke Norvežanin Eirik Horneland, i meni je bilo lakše, iako sam na šansu morao da čekam do početka ove sezone. A moglo je i da ne dođe do toga…"

Otkriva Miladinović da je bilo govora i o odlasku na pozajmicu, da je čak i razmišljao na taj način, ali da na kraju takva opcija nije realizovana.

"U prvoj utakmici sam ušao sa klupe, pa me tri meča ponovo nije bilo u protokolu. Tada mi je i tražen klub u koji bih otišao na pozajmicu, bilo je razgovora, čak i obećanja da ću biti u ekipi gde ću konstantno igrati po 90 minuta, pa da se za šest meseci ili godinu dana vratim. Na kraju se to nije dogodilo, odlučio sam da ostanem, a to je i najbolje. Taman sam se potpuno privikao, ušao sam u ritam, a napokon i dobio šansu da više igram. Normalno, imao sam prethodno i razgovor sa trenerom, on je hteo da ostanem, meni je najbitnije bilo da igram, a dobio sam obećanje da ću imati podršku. I u takvim okolnostima moja odluka je bila da budem tu i da se borim za mesto."

Vrlo brzo je Miladinoviću stigla nagrada, već u trećem meču u sezoni postigao je neverovatan pogodak, mnogi kažu najlepši u dosadašnjem toku takmičenja u drugoj ligi Francuske.

"Uh, posle tog gola… Ne mogu da vam opišem osećaj, dobio sam neverovatnu dozu energije, i sam sam sebe iznenadio. Nisam igrao godinu dana, a tada sam dobio sam šansu čitavih 90, još sam dao takav gol… I mnogo mi je značilo što je to doprinelo ekipi da pobedi, na kraju je bilo 3:2, osvojili smo važna tri boda protiv Remsa, jednog od najvećih kandidata za plasman u elitni rang."

Sada je sve mnogo lakše za Igora Miladinovića.

"Prvi smo na tabeli, mnogo nas vide kao najveće kandidate da osvojimo ligu i vratimo se u elitu, gde je Sent Etjenu i mesto. I još jedna stvar, zaista igramo onako kako meni odgovara, kad to kažem, mislim da u toj igri najviše do izražaja mogu da dođu moji kvaliteti", zaključuje Miladinović.