Čukarički uverljiv protiv Radničkog 1923: Rapsodija Brđana u prvih 45 minuta

03.12.2023 14:52
Čukarički uverljiv protiv Radničkog 1923: Rapsodija Brđana u prvih 45 minuta MN Press

Besni su bili svi u Čukaričkom posle poraza od Ferncvaroša koji je došao u poslednjim sekundama, pa su bes iskalili na Radničkim 1923 koga su deklasirali 4:1 (4:0), u 17. kolu Mozzart bet Superlige, posebno dobrom i efikasnom igrom u prvih 45 minuta kada su četiri puta tresli mrežu golmana Lekovića.

Čukarički je napravio veliki pritisak od starta meča i već u osmom minutu je presing urodio plodom. Osvojenu loptu na 20 metara od gola, Igor Miladinović je sproveo do Đorđa Ivanovića kome sa desetak metara nije bilo teško da matira golmana Lekovića.

I kada se činilo da su gosti iz Kragujevca uspostavili ravnotežu, usledio je potop za samo osam minuta. Sve je počelo neopreznom intervencijom Pecelja koji je napravio penal u 35. minutu, a Ivan Adžić je posle pogotka protiv Ferencvaroša postigao prvenac ove sezone i u Superligi.

Porozna je bila odbrana gostiju, Adžić je asistirao Mihajlu Cvetkoviću za drugi gol u sezoni, da bi minut kasnije Igor Miladinović završio dobru akciju.

U nastavku meča je bilo prilike na obe strane, ne i golova. Golman Nenad Filipović je sa dve intervencije uspevao da sačuva mrežu sve do 85. minuta kada je Vižđi iz slobodnog udaraca pogodio sam gornji ugao i ublažio poraz gostiju iz Kragujevca.