Gol i asistencija Dušana Tadića u pobedi Ajaksa nad Groningenom

Autor: Mateja Petković

16.05.2023 17:34
Gol i asistencija Dušana Tadića u pobedi Ajaksa nad Groningenom Guliver/NESimages/Raymond Smit/DeFodi Images

Fudbaleri Ajaksa su po nastavku meča koji je započet u nedelju došli do trijumfa na gostovanju Groningenu 3:2 (1:1) u okviru 32. kola holandskog šampionata, pri čemu je kapiten srpske reprezentacije, Dušan Tadić zabeležio pogodak i asistenciju.

Naime, duel je trebalo da bude odigran u nedelju, ali je zbog divljanja domaćih navijača prekinut i nastavljen je dva dana kasnije.

"Kopljanici" su do vođstva došli u 18. minutu sa bele tačke, a strelac je bio Dušan Tadić. Groningen je potom izjednačio u 38. preko Florijana Krigera, ali ej Ajaks u 68. minutu ponovo poveo, pošto je Brajan Brobi zatresao mrežu.

Treći gol gostiju bio je delo Juriena Timbera u 81. minutu, a u ulozi asistenta bio je ponovo Dušan Tadić. Groningen je do kraja uspeo da smanji na 3:2 u 87. minutu golom Larosa Duartea, ali nije uspeo da izbegne poraz i sva tri boda otišla su u Amsterdam.

Podsetimo, Ajaks je trenutno trećeplasiran sa 66 osvojenih bodova, dva više od Az Alkmara.