Vesti iz fudbala

Bivši prvotimac Partizana ostaje u Rusiji: Igor Vujačić produžio ugovor sa Rubinom

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

15.07.2025 10:53
Igor Vujačić Profimedia
Igor Vujačić

Nekadašnji standardni prvotimac Partizana, Igor Vujačić i u narednom periodu će nositi dres ruskog Rubina sa kojim je dogovorio produžetak saradnje.

Crnogorski reprezentativac je u Kazanj stigao 2023. godine nakon što je član Premijer lige uplatio crno-belima obeštećenje od milion evra i bilo je planirano da u klubu ostane do 2026. godine.

Međutim, usled sjajnih partija u ovom klubu koje su ga promovisale u kapitena ekipe, uprava je odlučila da mu ponudu produžetak saradnje što je stameni štoper prihvatio.

 

 

Kako je saopštio Rubin na svojim zvaničnim kanalima komunikacije dogovor je postignut veoma lako i precizirano je da ugovor traje do 2029. godine.

Iskusni defanzivac je za klub iz Humske odigrao 129 i upisao 11 golova i šest asistencija, a za reprezentaciju Crne Gore nastupio na 40 mečeva.

Vujačić je minule sezone u dresu Rubina odigrao ukupno 35 utakmica u Premijer ligi Rusije i Kupu ove zemlje i u velikoj većini tih mečeva odigrao po 90 minuta.