pre 5 minuta 21: 16
(UŽIVO) PAO - Partizan: Počelo je drugo poluvreme!
Utakmica 13. kola Evrolige na programu je od 20.15, uz direktan prenos na našem Premium 1 kanalu.
Guliver/AP Photo/Jeff Dean)
Niko Kovač uradio je u drugom kolu Svetskog prvenstva u klupskom fudbalu ono što on i njegove kolege retko ili skoro nikada ne čine na mečevima, jer trener Borusije iz Dortmunda nije izveo rezervne igrače na klupu tokom prvog poluvremena dobijenog meča sa Memelodijem, već ih je ostavio u svlačionici da čekaju eventualnu izmenu.
Ne zato što je ekcentrik ili inovator, kome smetaju stara pravila, već iz želje da ih poštedi tropske vrećine u Sjedinjenim Američkim Državama, pogotovo u vreme najtraktivnijih mečeva, jer se igraju u evropski prihvatljivom terminima.
"Znojim se kao da sam izašao iz saune! Bilo je teško za obe ekipe, ali suparnik je navikao na ovo, jer dolazi iz Južnoafričke Republike. Zamene sam ostavio u svlačionici da ih zaštitim od vrućine. Možete samo zamisliti kako je igračima kad sunce usred dana udari na teren, pogotovo što je tu temperatura redovno viša", jasan je Kovač.
S tim u vezi, smatra on, iluzorno je da timovi lete na terenu, a publika na stadionima i širom planete uživa u vrhunskoj igri.
"Intenzitet utakmica nije posebno visok, jer tako nešto nije moguće na ovim temperaturama. To je nešto što bi ljudi koji gledaju utakmice na televiziji trebalo da znaju, ako razmišljaju zašto je ritam toliko spor", ima objašnjenje trener nemačkih "milionera".
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
Projekt NBA Evrope prelazi iz koncepta u implementaciju. Izvršni direktor NBA Evrope George Aivazoglou potvrdio je da je cilj da liga počne u oktobru 2027. godine, dok komesar Adam Silver taj vremenski okvir naziva "ambicioznim, ali realnim" i naglašava da ne želi odgađanje posle 2028.
Premijer liga je skupo takmičenje u kojem je uspeh teško postići, te je sve izraženija potreba za velikim zaduživanjem kako bi se došlo do željenog uspeha. Nova grupa kreditora sada pokušava da se uključi u ovu igru.
02.07.2025 08: 20
Poznati su svi detalji borbi za Top 4 takmičenja u Sjedinjenim Američkim Državama.
02.07.2025 08: 00
"Milioneri" poslednji četvrtfinalisti Svetskog klupskog prvenstva u fudbalu.
17.06.2025 19: 56
Fudbaleri Fluminensea i Borusije Dortmund su odigrali nerešeno 0:0 u prvom kolu grupe F na Svetskom klupskom prvenstvu.
16.04.2025 11: 45
Trener nemačkog tima s razlogom ponosan na ono što su "milioneri" uradili u drugih 90 minuta duela sa moćnim Kataloncima.
YouTube
pre 19min
YouTube
pre 14h
pre 21 minut 21: 00
Čelsi i Barselona igraju derbi meč petog kola UEFA Lige šampiona.
pre 41 minut 20: 40
"Orlovi" iz portugalske prestonice su savadali Ajaks 0:2 (0:1) u Amsterdamu i stigli do prvih bodova u elitnom evropskom takmičenju.
pre 1 sat 20: 05
FIFA je danas zvanično objavila kako će izgledati šešifi za žreb koji će se održati petog decembra.
pre 1 sat 19: 42
Srpski fudbaler najzaslužniji za trijumf svoje ekipe nad Al Sadom sa 3:1.
Ostavite komentar