pre 17 minuta 20: 32
Kao grom iz vedra neba: Radanov je novi igrač Partizana!
Malo ko je ovo mogao očekivati...
Upravni odbor Jugoslovenskog sportskog društva Partizan uveo je u sredu prinudnu upravu u fudbalski klub i raspustio Skupštinu fudbalske sekcije.
Ovu informaciju potvrdio je za TV Arena sport dugogodišnji član uprave FK Partizan i jedan od onih koji po odluci JSD čini novu prinudnu upravu Ratomir Raša Babić.
"Tačno je", rekao je Babić i dodao:
"Posle sednice Izvršnog odbora SD Partizan pozvao mu je predsednik Društva Ostoja Mijailović i pitao da li pristajem da budem član prinudne uprave. U pitanju je telo koje je već jednom rukovodilo klubom iz Humske i tada sam bio član istog, pa pretpostavljam da me je predsednik zvao zbog iskustva. Pristao sam pod uslovom da bude prava priča, da tim ispunjava sve ono što je potrebno da bi se sanirala loša situacija u kojoj se FK Partizan nalazi. Mi ćemo u narednih šest meseci pripremiti novu Upravu, odnosno kompletnu Skupštinu jer je po odluci IO SD Partizan aktuelna Skupština sa svim svojim telima raspuštena", rekao je za TV Arena sport Ratomir Babić.
Članovi prinudne uprave, pored Babića, trebalo bi da budu još Zoran Lončar, Željko Tanasković, Nenad Vukčević i Jaško Međedović, na na mestu zastupnika FK Partizan imenovan je Zoran Lončar.
Ovom odlukom su pored raspuštanja Skupštine, svojih dužnosti razrešeni i predsednik Milorad Vučelić, generalni direktor Miloš Vazura i počasni predsednik Ivan Ćurković. Ali pomenuti tri je odmah sazvao vanrednu Skupštinu FK Partizan na kojoj je ekspresno doneo odluku o istupanju fudbalskog kluba iz JSD, a donete odluke proglasio nelegalnim.
"Zbog toga sa velikom indignacijom primili smo informaciju o pokušaju uvođenja navodnih privremenih mera u FK 'Partizan' od strane nelegalne i samozvane grupe ljudi, koja se predstavlja kao rukovodstvo JSD 'Partizan'. Pored toga, što je za FK 'Partizan' navedeni pokušaj nevažeći i nezakonit, proizvodi i iskreno žaljenje, nevericu i stid, što dolazi iz redova pojedinih delova naše slavne sportske porodice. On označava nastavak nezakonitog, protivstatutarnog i neovlašćenog postupanja pomenute, samozvane grupe ljudi, koja se nameće, kao rukovodstvo JSD 'Partizan'. Imajući u vidu sve gore navedeno, Pravna komisija FK Partizan najstrože osuđuje ovakvo nesavesno i nezakonito postupanje lica koja se predstavljaju kao tzv. Uprave JSD 'Partizan' i na takav način direktno urušavaju višedecenijski ugled jednog od najtrofejnijih Sportskih društava na svetu, pa s tim u vezi ukazujemo da su za mere koje se preporučuju kroz opisani pokušaj isključivo nadležni sudovi pod unapred propisanim uslovima i da nikad neće moći da budu primenjene, ako su rezultat bilo čije samovolje", stoji između ostalog u saopštenju FK Partizan.
Nakon "odbijanja" iz FK, usledio je novi potez JSD - zabrana fudbalskoj sekciji da se takmiči pod imenom Partizan i koristi stadion "JNA" i grb kluba. Saga se nastavlja, vodi se spor i pred Sudom, pa će se još sačekati na konačno razrešenje.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
27.09.2024 17: 18
"Niti bežim, niti želim da bežim od odgovornosti. Apsolutno sam svestan situacije u Partizanu, svestan aktuelnog momenta u kome se klub nalazi", istakao je aktuelni generalni direktor kluba iz Humske.
24.09.2024 13: 28
Prva promena u FK Partizan posle poraza od Crvene zvezde, sportski direktor Ivica Iliev smenio Vanju Radinovića.
23.07.2024 19: 54
Miloš Vazura, ispred crno-belih, reagovao na teške optužbe stratega ukrajinskog kluba, uoči meča dva tima u kvalifikacijama za Ligu šampiona.
26.12.2023 15: 49
Generalni direktor Partizana Miloš Vazura zahvalio se državi na finansiijskoj pomoći i najavio ostanak trenera Igora Duljaja i golgetera Mateusa Saldanje.
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 1d
pre 50 minuta 20: 00
Vreme je za poslednje kolo ligaškog dela UEFA Lige šampiona...
pre 1 sat 19: 35
Pred fudbalerima Crvene zvezde je poslednje kolo UEFA Lige Evrope, u kojem će pokušati da obezbede direktan prolazak u osminu finala takmičenja. Ipak, zadatak neće biti lak, pošto će se na stadionu "Rajko Mitić" sukobiti sa Seltom (21.00, Arena 1 Premium).
pre 1 sat 18: 53
Engleski napadač i Čelsi sporazumno raskinuli ugovor.
pre 3 sata 17: 37
Vest Hem je prodao plejmejkera brazilskom klubu.
Ostavite komentar