pre 17 minuta 08: 25
(VIDEO) Kakav način da se izgubi UFC titula... Pantoža polomio ruku 20 sekundi unutar borbe
Šampion muva kategorije doživeo ogroman peh na startu borbe.
Fudbalski savez Srbije
Kongres UEFA koji se prethodnih dana održavao u Beogradu još jednom je pokazao da su Srbija i njen glavni grad kadri da organizuju najvažnije svetske događaje, a 49 susret predsednika i delegata iz svih evropskih zemalja to svakako jeste.
Fudbalski savez Srbije kao domaćin krovnoj evropskoj organizaciji istakao je na svom zvaničnom sajtu da je iz srpske prestonice još jednom otišla prelepa slika u svet i da su svi videli gostoprimstvo kojim se svi mi toliko ponosimo.
"Dan za istoriju, dan kada je Beograd bio Evropa i svet! UEFA je dodelom domaćinstva 49. Kongresa našoj prestonici, pokazala koliko poštuje srpski fudbal, ali pre svega državu Srbiju i njen narod! Potvrda poverenja i prijateljskog odnosa koje ima sa čelnim ljudima fudbalske Srbije, kao i brojnim legendama našeg fudbala. I posle tri dana boravka u Beogradu, prijema kakav dolikuje gostima iz svih delova Evrope, održanog Kongresa u Sava Centru koji je odredio budućnost evropskog fudbala, konstatacija ljudi iz UEFA na čelu sa predsednikom Aleksanderom Čeferinom – ovo je najbolje organizovani Kongres UEFA u poslednjih 20 godina", stoji u objavi Fudbalskog saveza Srbije i dodaje se:

Fudbalski savez Srbije
"Niko od gostiju nije skrivao oduševljenje gostoprimstvom Fudbalskog saveza Srbije i države Srbije, besprekornom organizacijom najznačajnijeg događaja pod kapom UEFA! Ni legendarni asovi svetskog fudbala, Luis Figo, Andrej Ševčenko, Mihael Rumenige, Zbignjev Bonjek, Dejan Savićević, Predrag Mijatović, Aljoša Asanović…direktori mnogih velikih evropskih klubova, Pari Sen Žermena, Atlatiko Madrida, Borusije iz Dortmunda…nisu ostali imuni na sve ono što su doživeli danas, neki od njih i u prethodna dva dana, u srpskoj prestonici. Svi puni utisaka napuštaju Beograd i ne kriju da jedva čekaju neki novi skup čiji će organizator biti naša zemlja i Fudbalski savez Srbije."
Iz Fudbalskog saveza Srbije su se na kraju zahvalili na poverenju čelnim ljudima UEFA, fudbalskoj Evropi, i pozdravili ih uz citat predsednika Čeferina:
"Mi smo ujedinjen tim. Ujedinjena snaga i moćna unija. Mi smo unija evropskog fudbala."
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
21.10.2025 22: 10
Alijansa ACE okuplja više od 50 velikih kompanija i studija iz oblasti zabave, s ciljem koordinisane borbe protiv piraterije koja ugrožava integritet digitalnog ekosistema.
16.10.2025 10: 10
Nakon uspešne reforme evropskih klupskih takmičenja, UEFA namerava da sličan model primeni i u reprezentativnom fudbalu. Novi kvalifikacioni sistem bio bi zasnovan na takozvanom švajcarskom modelu, koji je već uveden u Ligu šampiona, Ligu Evrope i Ligu konferencije od sezone 2024/25.
14.10.2025 17: 20
Ideja je da se duel šampiona istakne kao poseban medijski događaj, slično kao u NFL-u, gde sezona počinje utakmicom aktuelnog šampiona u četvrtak, nekoliko dana pre ostalih mečeva.
09.10.2025 10: 10
Nuno Mendeš, jedan je od najperspektivnijih igrača u evropskom fudbalu. Karijeru je započeo u mlađim kategorijama lisabonskog Sportinga, za koji je zaigrao i u seniorskom timu. U redove Pari Sen Žermena stigao je leta 2021. najpre na pozajmicu, da bi godinu dana kasnije francuski klub otkupio njegov ugovor za 38 miliona evra.
YouTube
pre 12h
YouTube
pre 14h
YouTube
pre 15h
pre 9 sati 23: 05
Argentinski fudbalski čarobnjak "poentirao" svoj dolazak u Sjedinjene Američke Države.
pre 9 sati 23: 03
Okončani su današnji mečevi francuske Lige 1...
pre 9 sati 22: 55
Okončani su današnji mečevi u La Ligi...
pre 9 sati 22: 55
Jedan od najgorih timova ove sezone u Seriji slavio prd domaćom publikom.
Ostavite komentar