
pre 3 sata 23: 00
Espanjol umalo "pucao sebi u nogu" na Dmitrovićevom jubileju: Na kraju pobeda nad Majorkom
Fudbaleri Espanjola uspeli su da sačuvaju sva tri boda na svom stadionu nakon što su jedva izvukli pobedu protiv Majorke
Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Novi Pazar od 19.00 (TV Arena 1 Premium) u četvrtfinalu Kupa Srbije.
Crveno-beli će biti oslabljeni za ovaj duel jer Mirko Ivanić neće biti u protokolu za utakmicu. Vladan Milojević je na konferenciji za medije istakao i kako još uvek nije poznato kada će se iskusni fudbaler vratiti na teren, kao i da ima još nekoliko rovitih igrača. Uprkos tome, aktuelni branilac trofeja u kupu je apsolutni favorit na ovom meču.
Sa druge strane Novi Pazar je došao na prag plej-ofa u Superligi Srbije pod vođstvom Vladimira Gaćinovića. Usled dobrih rezultata, nema sumnje da će gosti maksimalno motivisano ući u ovu utakmicu u potrazi za pozitivnim rezultatom.
Klub iz Ljutice Bogdana je ove sezone igrao dva puta sa Novim Pazarom. U Beogradu je bilo 4:1, dok su crveno-beli slavili i u gostima 7:1.
Stadion: "Rajko Mitić"
Sudija: Nikola Radaković
Crvena zvezda: Glazer – Seol, Đurić (od 46. Maksimović), Rodić, Anan – Kanga, Elšnik, Ilić, Milson – Duarte, Endijaj
Novi Pazar: Samčović – Lakićević (od 46. Bačkulja), Rubežić, Kurdić, Miletić – Sise, Mesarović – Antvi, Ljajić, Ziljkić (od 46. Islamović) – Opara.
Crvena zvezda je savladala Novi Pazar 2:1 (2:1) i plasirala se u polufinale Kupa Srbije.
Odličan pas Adema Ljajića nije uspeo Islamović da pretvori u gol. Omri Glazer mu je skratio ugao i poprilično lako odbranio poslednju priliku na meču za Novi Pazar.
Senegalski napadač je dobro iskontrolisao loptu i namestio se za šut, ali je njegov udarac završio pored desne stative ovog puta.
Bio je Željko Samčović pomalo nesiguran sa loptom u svojim nogama, ali Šerif Endiaj to nije uspeo da kazni i reši utakmicu u korist Crvene zvezde.
Znatno manje prilika ima u drugom delu igre. Crveno-beli kontrolišu utakmicu i čuvaj prednost.
Zanimljiva promena u redovima Crvene zvezde. Praktično jedini pravi štoper (Andrej Đurić) je napustio teren, a umesto njega je stigao Andrija Maksimović.
Crvena zvezda je dominirala u prvih 45 minuta, ali je Željko Samčović sačuvao Novi Pazar u igru. Iako su gubili 2:0, gosti su uspeli da se vrate u meč pogotkom Abdulaja Sisea. Sa druge strane strelci za aktuelnog osvajača kupa su bili Šerif Endiaj i Timi Maks Elšnik.
Ovog puta je Adem Ljajić imao hiruški precizan centaršut. Najviši u skoku je bio Abdulaj Sise koji je snažno šutirao glavom i smanjio zaostatak Novog Pazara na 2:1.
Šutirao je Šerif Endiaj iz okreta i pogodio stativu. Na odbitak je naleteo Milson, šutirao, ali su defanzivci Novog Pazara skrenuli loptu u korner.
Gelor Kanga je odlično centrirao iz kornera na drugu stativu, a tamo je najviši u skoku bio Timi Maks Elšnik. Slovenački reprezentativac je duplirao prednost Crvene zvezde.
Ređajue se šanse za izabranike Vladana Milojevića. Ponovo je Duarte bio u prilici, ali je i Samčović upisao još jednu intervenciju. Korner za Crvenu zvezdu.
Felisio Milson je mogao da duplira vođstvo Crvene zvezde, ali golman Novog Pazara sada već ulazi u seriju odbrana. Samo zahvaljujući njemu gosti gube samo 1:0.
Bruno Duarte se našao u sjajno prilici u 11. minutu, ali je Željko Samčović ovog puta odlično intervenisao i skrenuo loptu u korner.
Jung Vu Seol je centrirao, a Šerif Endiaj je bio najviši u skoku na drugoj stativi i poslao loptu u gol. Iako je Željko Samčović izbacio loptu iz gola, ona je ipak prešla gol liniju.
Rodni Antvi je pripretio Omriju Glazeru već u 5. minutu. Šutirao je fudbaler Novog Pazara snažno, ali ipak malo pred stative, te je rezultat ostao nepromenjen.
Počela je utakmica četvrtfinala Kupa Srbije između Crvene zvezde i Novog Pazara, a prvi napad će imati domaćin.
Vladan Milojević je odlučio da napravi određene promene u sastavu Crvene zvezde. Domaćin će tako na ovom meču igrati sa tri beka u zadnjoj liniji. Milan Rodić i Andrej Đurić će činiti štoperski tandem, dok će po bokovima igrati Ebenezer Anan (levo) i Jung Vu Seol (desno).
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
Postoje različite vrste ronjenja: od rekreativnog, slobodnog (apnea), tehničkog, pa sve do speleoronjenja i istraživanja olupina.
31.08.2025 21: 19
Novi Pazar je poražen od Crvene zvezde 1:5 (0:2) u meču sedmog kola Mozzart Bet Superlige.
31.08.2025 20: 00
Crveno-beli vode, a austrijski napadač slavi...
31.08.2025 10: 35
Noćna mora u Kipru ostaće dugo urezana u sećanje Crvene zvezde.
30.08.2025 14: 55
Trener Crvene zvezde ne može da računa sutra na Radeta Krunića.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 3h
pre 3 sata 23: 00
Fudbaleri Espanjola uspeli su da sačuvaju sva tri boda na svom stadionu nakon što su jedva izvukli pobedu protiv Majorke
pre 3 sata 22: 43
Okončani su današnji mečevi u Seriji A...
pre 3 sata 22: 35
Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Jovan Kule Aćimović izjavio je da očekuje pobedu u večitom derbiju protiv Partizana i dodao da crveno-beli mogu da igraju sa Seltikom u Ligi Evrope.
pre 4 sata 21: 54
Novi format UEFA Lige šampiona doneo je četiri nova člana, a drugu godinu zaredom i brojne novajlije u najvišem rangu evropskog fudbala.
Ostavite komentar