pre 3 sata 23: 18
Vlade Đurović bez dlake na jeziku: Zvezda je u problemu, videćemo kako će to do kraja izgledati
Kao i uvek, surovo iskren...
Tanjug/AP Photo/Alastair Grant)
Nije lako biti navijač Liverpula ovih dana, jer ekipa sa "Enfilda" gubi važne mečeve. Ranije, tokom ove nedelje, "crvenima" su srušeni snovi o novoj tituli prvaka Evrope jer je Pari Sen Žermen bio ukupni pobednik dvomeča osmine finala Lige šampiona, da bi ih večeras Njukasl "tukao" u finalu Liga kupa 2024/25 - 1:2 (0:1).
Badava ekipi Arnea Slota veći broj njihovih navijača na "Vembliju", džaba im mnogo veći posed lopte, veliko ime i ugled kluba... kada su gosti bili naoštreni da posle 70 dugih godina čekanja, konačno, osvoje jedan domaći trofej.
Nisu ustuknuli pred favoritom sa "Enfilda", trener Edi Hau znao je kako da im namesti psihu, znao je i da smisli delotvornu taktiku, pa je šestoplasirani tim Premijer lige uputio više duplo više šuteva u okvir gola (6:3) i dva pretvorio u trijumf.
Po jednom u oba poluvremena. Dan Burn je skočio visoko nakon kornera Tripijea, u 45. minutu, a onda glavom zabio lep ogodak uz levu stativu. Nemoćni golman Keleher samo je ispratio let lopte. Nije prošlo mnogo vremena u nastavku, a Aleksandar Isak mu se priključio na listi strelaca (52).
Marfi je spustio loptu glavom za Šveđanina, koji je rutinski pogodio za veliki iskorak ka toliko čekanom nekom peharu na Ostrvu. Istina, valjalo je momcima u crno-belim dresovima izdržati pritisak posle toga, onda ostati probran posle tanjenja plusa u finišu. Kijeza je došao do lopte i matirao Nika Poupa, ali trebalo je iskontrolisati puls dok je trajala VAR provera.
Brojale su "svrake" minute i sekunde posle tog prizemljenja (90+3), a kada je sudija zadnji put dunuo u pištaljku moglo je da počne ogromno slavlje kluba sa "Sent Džejms parka". I to nepune tri nedelje posle prvenstvenog poraza (0:2) od već viđenog prvaka Engleske iz grada Bitlsa.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
31.01.2026 22: 57
Okončani su današnji mečevi u Premijer ligi...
22.11.2025 09: 10
"Svrake" u borbi za bodove nisu od 2019. slavili protiv Mančestera, Notingem gostuje Liverpulu.
29.10.2025 22: 44
Okončani su današnji mečevi u Liga kupu Engleske.
02.09.2025 22: 15
Novi rekorder Premijer lige i član Liverpula nije propustio da se zahvali bivšem klubu.
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 5h
pre 3 sata 23: 14
As Santosa je ipak upao u konačan sastav Brazila za Mundijal u SAD, Kanadi i Meksiku.
pre 3 sata 22: 57
"Tobdžije" očekivano slavile na "Emiratima" 1:0 (1:0) i pritisak prebacile na Mančester siti.
pre 3 sata 22: 41
On će biti novi “seviljski berberin”.
pre 4 sata 22: 21
Bivši trener AEK-a dogovorio saradnju sa Monterejem.
Ostavite komentar