
pre 2 sata 23: 01
(VIDEO) Paunovićev Ovijedo na korak od La Lige: Srbin i dalje bez poraza u Španiji - cilj skoro pa ispunjen!
Real Ovijedo slavio ukupnim rezultatom 3:2 protiv Almerije u dvomeču baraža polufinala za popunu La Lige.
Fudbalski Kup Nemačke stigao je do Top osam faze, a prvi od mečeva do konačnog raspleta igra se večeras u Štutgartu, gde istoimeni tim dočekuje Augsburg (20.45, TV Arena 3 Premium).
Domaće "švabe" bile su bolje od predstojećeg protivnika, 12. januara u gostima (0:1), čime su nastavili pozitivan međuskor, jer nisu izubili nijedan od šet poslednjih susreta, od čega su čak pet puta teren napustili kao slavodobitnici.
Međutim, aktuelnom viceprvaku Bundeslige ne ide najbolje u poslednje vreme, jer je posle lošijeg otvaranja prvenstva i naknadne stabilizacije izgubio dva poslednja susreta u BDL. Plus zadnju utakmicu pre ispadanja iz Lige šampiona.
Augsburg nije imao teret paralelne vožnje na dva koloseka, pa opet je tek boljim izvođenjem penala izbacio niželigaški Kalrsrue u prethodnoj rundi. Zato je u četiri poslednja prvenstvena kola uzeo 10 od maksimalnih 12 bodova. I ima čemu da se nada u ovih biti ili ne biti 90 minuta.
Kup Nemačke, četvrtfinale
UTORAK
Štutgart - Augsburg 20.45 (A3P)
SREDA
Bajer - Keln 20.45 (AS1)
25. februar
Arminija - Verder 20.45
26. februar
Lajpcig - Volfsburg 20.45
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
29.10.2024 22: 55
Fudbaleri Štutgarta su savaldali Kajzerslautern 2:1 (1::1) i plasirali se u treću rundu Kupa Nemačke.
06.12.2023 23: 39
Herta je pobedila HSV nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca 8:6 (3:3), dok je Štutgart pobedio Dortmunda 1:0 (0:0). Obe ekipe su nakon trijumfa obezbedile prolazak u četvrtfinale Kupa Nemačke.
06.12.2023 15: 30
Štutgart u osmini finala Kupa Nemačke dočekuje Borusiju iz Dortmunda (20.45, TV Arena sport 6).
05.04.2023 20: 29
Imao je Bundesligaš inicijativu od samog starta duela i na kraju zasluženo došao do pobede. Heroj Štutgarta je Enco Milot koji je u 83. minutu sjajno skoristio perfektnu loptu Hirokija Ita i elegantno savladao Petera Vindal Jensena.
pre 2 sata 23: 01
Real Ovijedo slavio ukupnim rezultatom 3:2 protiv Almerije u dvomeču baraža polufinala za popunu La Lige.
pre 2 sata 22: 48
Predsednik Fudbalskog kluba Sporting iz Lisabona Frederiko Varandaš izjavio je danas da klub nije dobio ponudu za igrača Viktora Đekereša i da ne postoji dogovor da on bude prodat za 70 miliona evra.
pre 3 sata 21: 18
Najpoznatiji fudbalski insajder, Fabricio Romano, preneo je kako je ostalo da posao samo bude ozvaničen...
pre 5 sati 20: 10
Govorio je Matijašević i o glasinama vezanim za odlazak Luke Đorđevića Partizan i naglašava da verovatno nećemo gledati mladog igrača na "JNA".
Ostavite komentar