
pre 4 minuta 22: 16
Džonatan Ta i Tom Bišof igraju za Bajern na Svetskom klupskom prvenstvu
Novi fudbaleri Bajerna Džonatan Ta i Tom Bišof igraće za ekipu iz Minhena na Svetskom klupskom prvenstvu, saopšteno je danas.
Reprezentativac Srbije, Sergej Miliković-Savić nalazi se u najužem krugu kandidata za izbor najboljeg fudbalera na Bliskom istoku u 2024. godini, odnosno za dobijanje "Global soccer award" u toj konkurenciji.
Kako je objavljeno, prvotimac Al Hilala će biti jedan od šestorice igrača za koje navijači mogu da glasaju, a konačan pobednik će biti saopšten na gala svečanosti u Dubaiju, 27. decembra.
Među kandidatima za najboljeg igrača ovog dela sveta još su Rijad Mariz (Al Ahil), Salem al Dosari (Al Hilal), Nurad Batna (Al Fateh), Alehandro Romero Gamara (Kaku), Safijan Raimi (Al Ain) i slavni Kristijano Ronaldo (Al Nasr) koji je ovu nagradu osvojio i prošle godine.
Kako je saopšteno, istog dana će "Global soccer award" biti uručena i za najboljeg sportskog direktora, najbolji klub na Bliskom istoku, ali i najboljeg igrača sveta, kao i "zvezdu u usponu", gde je glavni favorit Lamin Jamal iz Barselone.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
26.05.2025 23: 58
Fudbaleri Al Hilala savladali su večeras Al Kvadsijah rezultatom 2:0 (1:0) u poslednjem kolu šampionata Saudijske Arabije. Ono što može da raduje navijače iz Srbije, jeste da su oba naša reprezentativca u današnjem timu viceprvaka tamošnjeg sastava bili strelci u pobedi.
18.05.2025 12: 45
Portugalac nezadovoljan posle neuspešne sezone, a pojavio mu se primaljiv projekat.
12.05.2025 20: 04
Al Hilal savladao je Al Orubu sa 2:0 (1:0) u 31. kolu Saudijske profesionalne lige.
21.04.2025 20: 01
Fudbaleri Al Hilala su odigrali nerešeno sa Al Šababom 2:2 (1:1) u 29. kolu Saudijske Pro Lige.
pre 4 minuta 22: 16
Novi fudbaleri Bajerna Džonatan Ta i Tom Bišof igraće za ekipu iz Minhena na Svetskom klupskom prvenstvu, saopšteno je danas.
pre 28 minuta 21: 52
Posle pozajmice u belgijskom Molenbeku, punu afirmaciju je stekao prošle sezone u Strazburu, gde je bio standardan prethodne sezone.
pre 48 minuta 21: 32
Ženska fudbalska ekipa crveno-belih i dalje nema adekvatnu konkurenciju u domaćim vodama.
pre 54 minuta 21: 26
Norveški fudbaler Gajas Zahid i naredne sezone će nositi dres Partizana.
Ostavite komentar