
pre 1 minut 15: 28
Šej najbolji, Vigins X faktor: Ocene igrača
Igrači Indijane su podbacili na ovoj utakmici, pre svih Tajris Haliburton
Bajern je pobegao šampionu Bajer čak sedam bodova posle devet kola Bundelsige. "Aspirindžije" u petak nisu uspele da pobede Štutgart u Leverkuzenu, ali zato su Bavarci lako preslišali Union Berlin 3:0 (2:0) i ostali na čelu Bundeslige.
Meč u Minhenu protekekao je u znaku Harija Kejna. Englez je prvo pogodio penal u 15. minutu, zatim asistirao Kingsliju Komanu pred kraj prvog dela, da bi mu Francuz uzvratio assitenciju za drug gol na meču u 51. minutu posle koga su domaćini rutinski odradili meč do kraja. Hari Kejn je sa 11 golova i prvi strelac Bundeslige.
Prati ga u stopu Omar Marmuš, ofanzivac Ajntrahta iz Frankfurta koji je u pobedi svog tima nad Bohumom od 7:2 (4:1) upisao jedan, 10. gol u sezoni i dve asistencije. Gosti u čijoj odbrani je igrao Erhan Mašović primila je četiti gola u razmaku od 23 minuta.
Holštajn Kil je u devetom kolu stigao do prve bundesligaške pobede. Ekipa u čijoj odbrani veoma dobro igra Marko Ivezić, nekadašnji defanzivac Voždovca, saladala je Hajdejam 1:0.
Bundesliga, 9. kolo
PETAK
Bajer L. - Štutgart 0:0
SUBOTA
Bajern - Union Berlin 3:0 (2:0)
/Kejn 15 pen, Koman 43, Kejn 51/
Ajntraht F. - Bohum 7:2 (4:1)
/Ekitike 9, 69, Marmuš 18, Knauf 20, Braun 32, Daud 61, Uzun 66 - De Vit 35, Hofman 51/
Hofenhajm - Sent Pauli 0:2 (0:1)
/Afolajan 20, Albers 90+4/
Kil - Hajdehajm 1:0 (1:0)
/Eras 28/
Volfsbrug - Augsburg 1:1 (0:1)
/Amura 82 - Tic 37/
Borusija D. - Lajpcig 18.30
NEDELJA
Frajburg - Majnc 15.30
Borusija M. - Verder 17.30
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
08.03.2025 13: 17
Bajern će biti nemoćan ako neko plati klauzulu za raskid.
19.02.2025 18: 05
Fudbaler Bajerna Hari Kejn odsustvovaće nekoliko dana van treninga zbog povrede potkolenice, saopštio je danas klub iz Minhena.
02.09.2024 08: 33
Meč Bundeslige između Bajerna i Frajburga protekao je u znaku napadača Bavaraca.
28.04.2024 14: 02
Hari Kejn je postigao dva pogotka u pobedi Bajern Minhena nad Ajtranhtom iz Frakfurta (2:1) i tako stigao do 35. gola u ovoj sezoni Bundeslige.
pre 5 minuta 15: 25
Pre par dana, Toti je učestvovao na humanitarnoj utakmici u Parmi i postigao gol sa sredine terena.
pre 14 minuta 15: 16
Srbija će trening na stadionu "Čair" odraditi danas u 17.15, a isti će biti otvoren pola sata.
pre 1 sat 14: 25
Nesrećni muškarac preminuo je šest minuta posle ponoći.
pre 1 sat 14: 06
Nišlije su se rastale sa Sinišom Dobrašinovićem koji je posle opstanka u elitnom društvu odlučio da napusti klub.
Ostavite komentar