pre 1 sat 23: 15
Đoan Penjaroja posle drame u Izraelu: Loš osećaj, zaslužili smo pobedu...
Partizan u poslednjoj sekundi izgubio od Makabija čime su praktično ugašene sve šanse za plasman u plej-in Evrolige.
Profimedia
Disciplinska komisija južnoameričke fudbalske konfederacije (KONMEBOL) izrekla je drakonske kazne fudbalerima Urugvaja za učešće u tuči na tribinama posle polufinalne utakmice Kopa Amerike i eliminacije od Kolumbije.
Najgore je prošao napadač Darvin Nunjez koji je suspendovan na pet utakmica i kažnjen finansijski sa 20.000 dolara.
Rodrigo Bentankur je kažnjen sa četiri utakmice i novčano 16.000 dolara, dok Matijas Olivera, Ronald Arauho i Hose Marija Himenez moraju da odsluže tri utakmice suspenije i da plate kaznu od po 12.000 dolara.
Fudbaleri Sebastijan Kaseres, Matijas Vinja, Emilijano Martinez, Brajan Rodrigez, Santjago Mele i Fakundo Pelistri kažnjeni su samo novčano i moraju da plate kaznu od 5.000 dolara.
KONMEBOL je izrekao kaznu i FS Urugvaja u visini od 26 hiljada dolara.
Kazne su izrečene zbog učešća fudbalera Urugvaja u tuči na tribinama stadiona u Šarlotu posle pobede Kolumbije rezultatom 1:0 u polufinalu Kopa Amerika.
Kao posledica kazni, Urugvaj će biti drastično oslabljen u narednim mečevima kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. godine, protiv Paragvaja, Venecuele, Perua, Ekvadora i Kolumbije.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
03.09.2024 08: 34
Legendarni Urugvajac Luis Suarez odlučio je da nakon 17 godina završi reprezentativnu karijeru.
22.07.2024 07: 52
Kolumbijski kapiten raskinuo ugovor sa Sao Paulom i vraća se u Evropu.
16.07.2024 10: 20
Ramon Hezurun i njegov sin Jamil uhapšeni zbog napada na službeno lice posle finala Kopa Amerike u Majamiju.
15.07.2024 07: 45
Argentina je 16. put osvajač Kopa Amerike posle pobede nad Kolumbijom 1:0 (0:0, 0:0) u produžecima.
pre 1 sat 23: 13
Tim sa Kamp Noua slavio golovima Jamala i Arauha.
pre 1 sat 23: 03
Poznato je ime prvog finaliste Liga kupa.
pre 1 sat 22: 41
Okončana je jedina današnja utakmica u Seriji A...
pre 2 sata 21: 50
Srpski fudbaler i doskorašnji kapiten OFK Beograda, Aleksandar Đermanović, svoju karijeru će nastaviti u Poljskoj. Konkretno, Vječisti iz Krakova.
Ostavite komentar