pre 16 minuta 19: 52
Barselona potpisala "novog Rašforda": Bisivu je "električno" krilo
Mladi krilni igrač akademije Briža potpisao za Katalonc
MN Press
Atuelni predsednik Evoske fudbalske Unije (UEFA) Aleksander Čeferin reizabran je na tu funkciju koju će obavljati naredne četiri godine.
Slovenački advokat se na čelu "evropske kuće fudbala"nalazi od 2016. godine kad je zamenio dostadašnjeg prvog čoveka UEFA Mišel Platinja.
Tokom svoje vladavine evropskim fudbalom Čeferin se suočio sa velikim pokušajem puča kad je sprečio formiranje Superlige Evrope, mada Barselona, Real Madrid i Juventus i dalje pokušavaju da pronađu model kako da pokrenu to takmičenje.
Slovenac je mnogo puta istakao da će se boriti za održavanje Lige šampiona pod patronatom UEFA i da će se truditi da to takmičenje još više osavremeni u unapredi, što mu je očigledno i donelo povrenje za novi četvorogodišnji mandat.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
30.07.2026 18: 04
Evropski savezi zapretili bojkotom.
30.07.2026 13: 58
Predsednik Azijskog fudbalskog saveza protivan ideji Đanija Infantina i Međunarodne fudbalske federacije.
30.07.2026 10: 00
Rukovodstvo Evropske fudbalske federacije sprema kompletan odgovor na inicijativu za prodaju Svetskog prvenstva.
29.07.2026 14: 46
Predsednik Fudbalskog saveza Srbije i njegovi saradnici protiv skandalozne ideje iz Ciriha.
pre 16 minuta 19: 52
Mladi krilni igrač akademije Briža potpisao za Katalonc
pre 17 minuta 19: 51
Ber Ševa i Crvena zvezda u Mađarskoj igraju prvi meč trećeg kola kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona.
pre 52 minuta 19: 16
Rohonci ulica Zvezdi trasira put ka eliti.
pre 1 sat 19: 00
Uprkos migrantskoj krizi koja poslednjih dana potresa špansku autonomnu oblast Seutu, prijateljska utakmica između Seute i Malage biće odigrana prema planu.
Ostavite komentar