pre 4 minuta 07: 46
Denver pao u Memfisu: Poraz koji (ne) brine?
Denver je pao u Memfisu, ali poraz više govori o rasporedu nego o kvalitetu. Problem je što postoje trendovi Nagetsa više ne mogu da se ignorišu.
Profimedia
Trener fudbalera CSKA iz Moskve Marko Nikolić izjavio je danas da Partizan može naredne sezone da izbori plasman u grupnu fazu evropskih takmičenja.
Partizan je prošle sezone osvojio drugo mesto u Superligi Srbije i igraće u kvalifikacijama za Ligu šampiona. "Crno-beli" će u drugom kolu kvalifikacija za LŠ igrati protiv Dinama iz Kijeva.
Crno-beli se trenutno nalaze u Moskvi gde će večeras od 18.30 časova na "Bratskom kupu" igrati protiv CSKA.
"Veliko je interesovanje, očekuje se pun stadion, čujem da su krenula i dva autobusa sa navijačima iz Beograda, očekuje nas pravo bratsko druženje. Takođe, biće ovo sjajna provera i za CSKA i za Partizan, jer lige počinju za dve nedelje. Mislim da je 'Bratski kup' za Partizan idealna proba za ono što ga čeka u utakmici protiv Dinama iz Kijeva, jer su Dinamo Moskva, CSKA i Lokomotiva po stilu igre i svemu protivnici koji mnogo više liče na Dinamo Kijev nego što Dinamovi protivnici na pripremama liče na Partizan", rekao je Nikolić za Partizanov podkast, prenosi zvanični sajt "crno-belih".
On je poželeo sreću Partizanu u evropskim kvalifikacijama.
"Mislim da će ovaj letnji period u mnogo čemu da opredeli sezonu. U našem mentalitetu obično prisustvuje neki negativni predznak, da nešto ne možemo i da će biti teško, ali ja imam dobar osećaj. Mislim da će jedno od dva najveća evropska takmičenja ove jeseni biti naše. Nadam se, navijam", dodao je nekadašnji trener Partizana.
Nikolić (44) je bio trener Partizana od decembra 2013. do marta 2015. godine, kao i u sezoni 2016/2017. On je u sezoni 2016/2017. osvojio "duplu krunu" sa "crno-belima".
"To je bio jedan neverovatan niz od preko 30 utakmica bez poraza, ali manje je bitna statistika, a mnogo je važnija energija i emocija koja je bila u toj sezoni. Živelo se za uspeh i on je morao da dođe. Bilo je uspeha gde god sam radio u svojoj karijeri, ali 2017. je ipak najdraža i najlepša sezona u mom životu", istakao je Nikolić.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
18.03.2025 22: 15
Fudbalerima Partizana predstoji prijateljski okršaj sa CSKA iz Moskve u subotu sa početkom od 18.00 časova.
22.09.2024 12: 24
Trener Partizana Aleksandar Stanojević obratio se javnosti na konferenciji za medije pred 174. "večiti derbi" sa Crvenom zvezdom koji je na programu u ponedeljak od 19.00 časova.
23.07.2024 22: 25
Poraz od ukrajinskog tima nije prva takva rezultatska katastrofa u istoriji kluba iz Humske.
23.07.2024 09: 33
Partizan, inače nema baš dobro iskustvo kada su u pitanju međusobni dueli sa Kijevljanima. Ne leži crno-belima Dinamo nikako, što se i pokazalo u grupnoj fazi Lige Evrope 2017. godine. Kijevljani su tada slavili sa 3:2 u Humskoj, a potom su na svom terenu ubedljivo savladali Partizan sa 4:1.
pre 8 sati 23: 11
"Jorgandžije" su bile srećnije i spretnije.
pre 8 sati 22: 58
Liverpul je do nogu potukao Galatasaraj na "Enfildu" za 4:0 (1:0) i prolaz u četvrtfinale gde se sastaje sa Pari sen Žermenom.
pre 8 sati 22: 53
Plasman u četvrtfinale je rutinski overen.
pre 9 sati 22: 44
Egipćanin i Englez imaju impresivan učinak u elitnom fudbalskom takmičenju.
Ostavite komentar