pre 16 minuta 19: 20
De Brujne i Garsija dobro poznaju Salaha: Zaista je dobar momak, znamo mu kvalitete
U susret utakmici Belgija - Egipat...
Fudbaleri Parija, zajedno sa šefom stručnog štaba, Sašom Ilićem, obezbedili su opstanak u ruskoj Premijer ligi pobedom nad Arsenalom iz Tule na gostujućem terenu rezultatom 2:0 (1:0). Nije bilo mnogo onih koji su očekivali da će posle poraza na domaćem terenu, Pari moći da nadoknadi poraz od 2:1, ali sjajna igra van svog stadiona urodila je plodom.
Gol za klub koji će opstati u prvom rangu tamošnjeg fudbala, postigao je Kiril Bozenov (18'), a drugi spasonosni strelac, nosio je protivnički dres. U pitanju je Ervin Džo Botaka Jobuma, koji je nesrećno dao autogol u 58. minutu utakmice.
MN Press
Podsećamo, Pari je sezonu završio na 13. mestu sa 30 bodova, što je značilo da će morati da izbori opstanak kroz plej-aut dvomeč.
Takođe, srpski strateg, i nekadašnji kapiten Partizana, došao je u redove ruskog kluba seo je na klupu Parija ćetiri kola pred kraj prvenstva i zabeležio je dva neršena rezultata, i dva poraza. Pobeda protiv Arsenala mu je bila prva pobeda na novom poslu.
Pre ruske Premijer lige, radio je u Čukaričkom, da bi se potom oprobao u CSKA iz Sofije. Sledeća stanica je bila grčka Stoiximan liga, gde je vodio fudbalere Atromitosa. Kao igrač, ostaće upamćen kao legenda kluba iz Humske, u kome je proveo skoro čitavu karijeru.
FIFA je u budžetu predvidela rekordne prihode za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
10.06.2026 14: 09
Nekadašnji fudbaler sa najviše nastupa u istoriji Partizana nasledio je Srđana Blagojevića i na klupu dolazi sa sedmogodišnjim trenerskim iskustvom stečenim u različitim sredinama.
09.06.2026 12: 55
Iskrena skromnost - nešto potpuno novo...
09.06.2026 12: 22
Novi početak u Humskoj - od danas...
08.06.2026 17: 02
Sa Ilićem, u klub dolazi mnogo dobrog... Ali, potrebno je vreme.
YouTube
pre 26min
YouTube
pre 11h
pre 57 minuta 18: 40
Mr Perez, pay, pay and don't speak...
pre 1 sat 18: 20
Brazilski golman možda dočeka i penziju na "Marakani"...
pre 2 sata 17: 35
Svetozar Mijailović započeo je i zvanično četvrti mandat na mestu predsednika FK Crvena zvezda
pre 3 sata 16: 00
Novosađani se pripremaju na Zlatiboru za sezonu u kojoj žele da ostvare zapažene rezultate na evro sceni
Ostavite komentar