
pre 11 minuta 21: 52
Mamadu Sar novi igrač Čelsija
Posle pozajmice u belgijskom Molenbeku, punu afirmaciju je stekao prošle sezone u Strazburu, gde je bio standardan prethodne sezone.
Fudbaleri Fenerbahčea nisu uspeli da se domognu titule šampiona Turske, s obzirom da je Galatasaraj opravdao velika i pametna ulaganja, te obezbeido sebi naslov prvaka. Žal za trofejem, rezultiraće najverovatnije otkazom za trenera Ismaila Kartala, a njegovo mesto trebalo bi da zauzme, niko drugi do Žoze Murinjo.
Do pre par godina je bilo nezamislivo videti "specijalnog" na Bosforu, ali velike promene u svetu fudbala dovele su do toga da mnogi karakterišu Žozea kao prevazidjenog.
Guliver/AP Photo/Matt Dunham
Ipak, to nije obeshrabrilo turski sastav, koji je sada svom solidnom igračkom kadru pridodao renomirano trenersko ime. Ugovor sa Portugalcem će navodi biti dvogodišnji, prenosi insajder, Đanluka Dimarcio. Podsećamo, dan ranije je Dušan Tadić rekao da planira i naredne sezone da igra u najvćem tamošjnem gradu.
Žoze Murinjo je prvi trenerski posao dobio u Portu, odakle se seli u Čelsi, sa koim ima dosta ligaških uspeha. Naredna stanica je Inter u Milanu i osvajanje triplete uz Ligu šampiona, da bi potom preuzeo kormilo Real Mdrida. Potom se vraća u Čelsi i od tada kreće pad u karijeri. Redom su se nizali posrnuli Mančester junajted, Totenhem i poslednje, Roma. Sa "vučicom" je imao slavne trenutke, uspevši da povrati na momente evropsku slavu, ali je usled slabih rezultata u Seriji A, saradnja okončana.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
27.10.2024 13: 48
Doskorašnji kapiten fudbalske reprezentacije Srbije napravio veliki humani gest.
24.10.2024 10: 02
Fenerbahče od 21.00 čas (TV Arena 2 Premium) dočekuje Mančester junajted u derbiju trećeg kola UEFA Lige Evrope.
20.10.2024 21: 27
Čini se da promenljivoj formi ekipe Žozea Murinja nema kraja...
19.06.2024 12: 18
Fudbaleri Partizana u drugom kolu kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona (staza nešampiona) igraće protiv ukrajinskog kluba.
pre 11 minuta 21: 52
Posle pozajmice u belgijskom Molenbeku, punu afirmaciju je stekao prošle sezone u Strazburu, gde je bio standardan prethodne sezone.
pre 31 minut 21: 32
Ženska fudbalska ekipa crveno-belih i dalje nema adekvatnu konkurenciju u domaćim vodama.
pre 37 minuta 21: 26
Norveški fudbaler Gajas Zahid i naredne sezone će nositi dres Partizana.
pre 43 minuta 21: 20
Francuski fudbaler Kleman Lengle potpisao je ugovor sa Atletikom do juna 2028. godine, saopštio je danas madridski klub.
Ostavite komentar