
pre 3 sata 23: 00
Espanjol umalo "pucao sebi u nogu" na Dmitrovićevom jubileju: Na kraju pobeda nad Majorkom
Fudbaleri Espanjola uspeli su da sačuvaju sva tri boda na svom stadionu nakon što su jedva izvukli pobedu protiv Majorke
Ljubitelji fudbala u Srbiji nisu još čestito arhivirali utiske o 173. prvenstvenom "večitom derbiju", jer je Crvena zvezda pre samo četiri dana u dugoj i ludoj utakmici pobedila Partizan i praktično nastavila impresivan šampionski niz, a večeras će ponovo gledati iste (anti)junake u polufinalu Kupa Srbije (19.00, TV Arena 1 Premium).
I sa tribina stadiona "Rajko Mitić" ili "kroz" televizore posmatrati domaćinovo nastojanje da nastavi odbranu trofeja u najmasovnijem domaćem takmičenju, odnosno pokušaj gostiju da načine korak više u spasavanju još jedne sezone bez titule, garnirane bolnim i skupim neučestvovanjem u grupnoj fazi UEFA takmičenja.
Mada su crno-beli pretili bojkotom, kao konačnim izrazom nezadovoljstva suđenjem u komšijskom okršaju u poslednjem kolu Mozzart Bet Superlige Srbije, uprava je igračima naložila izlazak na teren, pa će oporavljeni golman Aleksandar Jovanović, verovatni povratnik u tim Mateus Saldanja, za golove raspoloženi Samed Baždar i ostali probati da slave drugu derbijevsku pobedu u sezoni 2023/24.
Pre nego što je u finišu regularnog dela izgubio prednost a onda u nadoknadi ostao bez ičega, 20. aprila, "parni valjak" izvozao je slavljenički krug 20. decembra na svom stadionu, dok je 9. marta, u Ljutice Bogdana 1, završio egal sa bivšim šampionom Evrope i cele planete.
Tim najtrofejnijeg srpskog kluba ne mora kao rival da ide na sve ili ništa, jer mu sleduju još jedne kvalifikacije za Lige šampiona i bogata novčana premija iz nagradnog fonda UEFA, ali Aleksandar Katai, Šerif Endiaje, Gelor Kanga, drugi drugi saborci strelaca minule subote i upitni Milan Rodić sigurno žele da vežu četvrtu duplu krunu.
Pavle Ilić sudio je dva poslednja superligaška "večita derbija" i svojim deljenjem pravde podelio stručnjake i navijače, a pod lupom će biti i njegov "naslednik" Miloš Milanović. Meriće mu se i računati svaki potez, jer su derbijevski arbitri uvek pod dodatnim pritiskom. Neretko i pre utakmica. Na njemu je da opravda poverenje Sudijske komisije.
Ni terenerima ne manjka voljnog momenta i radnog elana, naprotiv. Zvezdin strateg Vladan Milojević je već u prvom mandatu završio u klupskim analima, ali hoće da podeblja učini svoju zvezdašku zaostavšzinu, dok njegov mlađi kolega Igor Duljaj sigurno kipti od želje da dokaže da nije namerno zaradio četvri žuti karton kolo pre 173. "večitog derbija" i sam sebe izbrisao iz protokola meča.
Dva kluba imaju 40 međusobnih duela u Kupu, Crvena zvezda vodi sa 21. trijumfom i ima dve vezane pobede, u finalima 2021. i 2022. godine, dok je Partizan poslednji put slavio u polufinalu 2020, a sezonu pre toga u finalu.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
Postoje različite vrste ronjenja: od rekreativnog, slobodnog (apnea), tehničkog, pa sve do speleoronjenja i istraživanja olupina.
24.04.2024 18: 27
Šef stručnog štaba kluba iz Humske veruje da njegovi igrači mogu da izbore plasman u finale nacionalnog Kupa protiv aktuelnog šampiona, a u izjavi za TV Arena sport je izneo svoja očekivanja pred današnji susret na stadionu "Rajko Mitić".
23.04.2024 20: 05
Dva najveća srpska kluba često su se sastajala u najmasovnijem domaćem fudbalskom takmičenju, pa će njihovo sutrašnje polufinale biti 41. takav susret.
23.04.2024 17: 17
Rukovodstvo kluba iz Humske donelo očekivano odluku, uprkos nezadovoljstvu izrečenom posle poslednjeg prvenstvenog "večitog derbija".
16.04.2024 12: 34
Žreb je spojio Crvenu zvezdu i Partizanu u polufinalu Kupa Srbije, a predstavnici obe strane su bili zadovoljni nakon izvlačenja večitog rivala.
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 3h
pre 3 sata 23: 00
Fudbaleri Espanjola uspeli su da sačuvaju sva tri boda na svom stadionu nakon što su jedva izvukli pobedu protiv Majorke
pre 4 sata 22: 43
Okončani su današnji mečevi u Seriji A...
pre 4 sata 22: 35
Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Jovan Kule Aćimović izjavio je da očekuje pobedu u večitom derbiju protiv Partizana i dodao da crveno-beli mogu da igraju sa Seltikom u Ligi Evrope.
pre 4 sata 21: 54
Novi format UEFA Lige šampiona doneo je četiri nova člana, a drugu godinu zaredom i brojne novajlije u najvišem rangu evropskog fudbala.
Ostavite komentar