Bajka Sarbrikena se završila, Kajzerslautern u finalu Kupa Nemačke

02.04.2024 22:41
Slavlje Kajzerslauterna Uwe Anspach/dpa via AP
Slavlje Kajzerslauterna

Završena je ovosezonska bajka Sarbrikena u Kupu Nemačke. Trećeligaš je redom izbacivao Bajern, pa Ajntraht iz Frankfurta, ali je večeras na svom terenu poražen od Kajzerslauterna 0:2 (0:0), pa je drugoligaš postao prvi finalista Kupa Nemačke. Sutra će dobiti rivala posle duela Bajera iz Leverkuzena i Fortune iz Dizeldorfa.

Agilniji je bio domaćin, Kai Brukner, koji je golom u nadoknadi i doveo tim u polufinale, nije iskoristio dobru priliku krajem prvog poluvremena. Međutim, u nastavku je posle kornera domaćina, usledio brz napad gostiju koji je rešio Marlon Riter.

Ispostavilo se da je to bio i presudni momenat, jer su  "crveni đavoli" preko Turea došli do drugog gola i plasirali se u osmo finale Kupa u istoriji, a prvo posle 21 godinu, kada su bili poraženi od Bajerna.