Lukaku het-trikom presudio Šveđanima, odličan start Belgijanaca

24.03.2023 22:45
Lukaku het-trikom presudio Šveđanima, odličan start Belgijanaca Tanjug/Anders Wiklund/TT News Agency via AP

Iskupio se napadač Belgije Romelo Lukaku za promašaje na Munduijalu u Kataru protiv Hrvatske koji su koštali njegov tim eliminacije već u grupnoj fazi.

U prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo "crveni đavoli" su na gostovanju Švedskoj  zabeležili ubedljiv trijumf rezultatom 3:0, a het-trik je upisao napadač Intera.

Odbrana domaćina je od starta bila ne velikom iskušenju, nekako je odolevala do 35. minuta kada je kapitulirala. Sa desne strane centrirao je Dodi Lukebakio, a u petercu između dviojice defanzivaca Šveđana loptu glavom zahvatio Lukaku i doneo vođstvo.

U uvodnim minutima nastavka ponovo je Lukebakio pripremio šansu, a Lukaku je realizovao za 2:0.

U finišu meča, Bakajoko je prošao po desnoj strani i idealno proigrao svog napadača koji je rutinski završio akciju za konačnih 3:0.