Nemci nadigrali Francuze: Vircov gol drugi najbrži u istoriji reprezentativnog fudbala

23.03.2024 22:51
Fudbaleri Nemačke Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani
Fudbaleri Nemačke

Toni Kros verovatno nije mogao da zamisli bolji povratak u reprezentaciju jer je Nemačka savladala Francusku u Lionu 2:0 (1:0) u prijateljskoj utakmici.

"Panceri" su odlično otvorili meč jer je Florijan Virc već nakon sedam sekundi savladao Brisa Sambu i done prednost izabranicima Julijana Nagelsmana. "Trikolori" su najbolju priliku u prvih 45 minuta imali preko Kilijana Mbapea, ali je Mark Andre Ter Štegen pokazao odlične reflekse i odbranio pokušaj napadača Pari Sen Žermena.

Gotovo identično su Nemci započeli drugo poluvreme jer je Kai Haverc već u 49. minutu povećao na 2:0. Gosti su u potpunosti kontrolisali igru do kraja utakmice i pitali se za sve na terenu. Šta više, Nemačka je bila znatno bliža još ubedljivijoj pobedi nego što su Francuzi bili eventualnom smanjenju zaostatka.

Nemačka će naredni pripremni meč igrati sa Holandijom, dok će Francuska odmeriti snage sa Čileom. Oba duela su na programu 26. marta.