pre 15 minuta 19: 47
Mančester junajted ispraća devetoricu svojih fudbalera ovog leta, s jednim traju pregovori
Klub sa "Old Traforda" pravi ozbiljnu rekonsrtukciju prvog tima, za novu sezonu.
Sem baraža za Evropsko prvenstvo, na ovoj reprezentativnoj pauzi nema previše uzbuđenja jer su u pitanju prijateljske utakmice. Ipak, večeras je na jednom meču oboren svetski rekord, dok je isto moglo da se dogodi i na drugom.
U duelu između Slovačke i Austrije, fudbaler gostujućeg nacionalnog tima, Kristof Baumgartner je postigao pogodak nakon samo šest sekundi. To je ujedno i najbrži gol u istoriji reprezentativnog fudbala.
Baumgartner je tako oborio rekord koji je držao Lukas Podolski. Nemac je 2013. godine postigao gol nakon samo sedam sekundi igre na utakmici protiv Ekvadora.
Međutim, Nemci su lako mogli ponovo da postanu rekorderi. Florijan Virc je na meču protiv Francuske zatresao mrežu nakon svega sedam sekundi. Fudbaleru Leverkuzena će tako pripasti drugo mesto kada su u pitanju najbrži golovi u reprezentativnom fudbalu.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
08.06.2025 16: 59
Fudbaleri Francuske savladali su Nemačku u okršaju za treće mesto UEFA Lige nacija rezultatom 1:0 (1:0) u Štutgartu.
30.05.2025 16: 12
Šampion Engleske žestoko zagrizao za fudbalera Bajera i u to ume nudi ogromnu svotu novca klubu iz Leverkuzena.
23.05.2025 20: 03
Prvak Engleske započeo pregovore sa Bajerom oko obeštećenja.
15.05.2025 20: 02
Rukometna reprezentacija Srbije igraće na Evropskom prvenstvu u grupi A protiv Nemačke, Španije i Austrije, odlučeno je danas žrebom u Herningu.
pre 16 minuta 19: 47
Klub sa "Old Traforda" pravi ozbiljnu rekonsrtukciju prvog tima, za novu sezonu.
pre 36 minuta 19: 27
Fudbaleri Crvene zvezde će se uskoro okupiti u Beogradu, kako bi krenuli sa letnjim pripremama za takmičarsku sezonu 2025/2026. Crveno-bele očekuju zahtevni izazovi na putu do odbrane duple krune i još jednog učešća u ligaškim fazama UEFA takmičenja.
pre 58 minuta 19: 05
Fudbalska reprezentacija Srbije odradila je danas trening na stadionu "Čair" u Nišu uoči meča protiv Andore u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine.
pre 1 sat 18: 42
Selektor fudbalske reprezehtacije Poljske reagovao na odluku prve zvezde ekipe.
Ostavite komentar