23.03.2023 19:33
Kings Kangva asistirao za preokret i pobedu Zambije u kvalifikacija za Kup Afrike MN Press

Nastavljene su kvalifikacije u Africi za plasman na Kup Afričkih nacija. Fudbaler Crvene zvezde King Kangva imao je značajnu ulogu u trijumfu Zambije nad Lesotom 3:1 (1:1), u trećem kolu Grupe H jer je asistirao Lamiku Bandi u 53. minutu za preokret.

Vodio je Lesoto golom Berenga (33), izjednačio je Sakala (37), da bi Lamik Banda sa dva pogotka u 53. i 57. minutu doneo trijumf Zambiji koja sada ima šest bodova posle tri odigrana kola a u grupi su još Obala Slonovače i Komorska ostrva.

Gana je lider u Grupi "E" sa sedam bodova, ali do pobede nad Angolom (1:0) došli su tek u šestom minutu nadoknade pogotkom Semenja. Prvotimac Spartaka Edmund Ado igrao je Ganu do 69. minuta, a napadač Crvene zvezde Osman Bukari ušao je u 87. minutu u igru. pre meča odata je pošta nedavno preminulom igraču Kristijanu Atsuu, koji je stradao u zemljotresu u Turskoj.