pre 22 minuta 13: 08
Montero ne ostaje u Valensiji: Tražila ga i Zvezda, ali dobio Olimpijakos!
Najpozitivnije iznenađenje Evrolige postiglo dogovor sa Pirejcima...
Guliver/AP Photo/Alexander Zemlianichenko
Prepune tribine "VTB Arene" u Moskvi su dočekale reprezentaciju Srbije koja je na kraju poražena od Rusije 4:0 (2:0) u prijateljskoj utakmici. "Orlovi" su bili bez prave prilike nakon što je Milan Gajić dobio direktan crveni karton u 19. minutu.
Domaćin je priredio bogat program pre meča, a početni udarac je izveo srpski glumac, Miloš Biković koji već izuzetno popularan kako u Srbiji, tako i u Rusiji.
Utakmica nije počela dobro po izabranike Dragana Stojkovića. Andrija Živković je u 8. minutu imao dobru priliku da donese prednost "orlovima", ali je njegov šut otišao malo pored stative. Svega 10 minuta nakon toga, usledila je odlična kontra Rusa, a Gajić je povukao Danila Hluševiča i napravio jedanaesterac. Iako je prvobino dosuđen ofsajd, nakon reakcije VAR sobe turski sudija je pokazao na "belu tačku", a Gajić je verovatno i preoštru kaznu u vidu crvenog kartona. Anton Mirančuk je preuzeo odgovornost, Đorđe Petrović je imao loptu na prstima, ali je udarac ruskog reprezentativca bio isuviše snažan.
Primetna je bila brojčana prednost u korist domaće ekipe, te su već u 32. povećali na 2:0. Nakon gužve u šesnaestercu, Maksim Osipenko se najbolje snašao i matirao Petrovića.
Ni taktičke izmene selektora nisu pomogle u drugom delu igre. Rusi su i dalje bili bolja ekipa na terenu, a to im se isplatilo ponovo u 55. minutu kada je Aleksej Mirančuk zatresao mrežu. Rusija je ređala šanse, jedan gol im je i poništen zbog ofsajda, ali to nije bio slučaj i u 92. minutu kada je Ivan Sergejev postavio konačan rezultat.
Srbija će imati priliku da popravi utisak u novom prijatelskom duelu sa reprezentacijom Kipra za četiri dana. "Orlovi" će gostovati u Larnaki, a meč ćete moći da pratite u direktnom prenosu na TV Arena sport.
Stadion: "VTB Arena"
Sudija: Arda Kardešler
Strelci: /An. Mirančuk 22pen, Osipenko 32, Al. Mirančuk 55, Sergejev 92/
Rusija: Safonov – Volkov (od 46. Gorškov), Siljanov, Osipenko, Hlusevič – Hlebov, Barinov, An. Mirančuk (od 65. Zakarjan) – Obljakov (od 46. A. Mirančuk), Golovin, Tjukavin (od 65. Sergejev).
Srbija: Petrović – Gajić, Eraković, Pavlović, Mladenović (od 57. Mašović) – Zdjelar (od 57. Filip Kostić), Lukić – Živković (od 46. Mijailović), Tadić (od 46. Mitrović), Gaćinović (od 46. S. Milinković-Savić) – Jović.
Argentinski fudbaler odbio je neverovatan saudijski ugovor kako bi prešao u Inter Miami, međutim nakon nedavnih ugovora o plati i sponzorstvima ipak je zakoračio u status milijardera.
Patrick Dumont, zet Sheldona Adelsona, ima velike planove za svoj tim i grad u kojem on igra. Početak, međutim, nije bio nimalo lak.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
06.09.2025 17: 12
Prvo gostovanje ikada u Rigi jeste završeno pobedom od 1:0 ali je rezultat mogao, i trebao, da bude veći.
01.09.2025 20: 05
Fudbalska reprezentacija Srbije odradila je večeras u Staroj Pazovi prvi trening uoči mečeva kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. protiv Letonije i Engleske.
07.06.2025 23: 06
Selektor Dragan Stojković je nakon meča za kamere TV Arena sport izneo svoje viđenje utakmice.
23.03.2025 20: 41
Nastavio je Dragan Stojaković seriju dobrih rezultata sa selekcijom Srbije. Nakon plasmana na Mundijal i Evropsko prvenstvo, a sada je uspeo drugi put u nizu da izbori nastup u elitnoj divziji Lige nacija što je veliki uspeh.
pre 49 minuta 12: 42
Potpuno zasluženo...
pre 1 sat 12: 20
Srozava se karijera velikog stručnjaka...
pre 1 sat 11: 54
Nesuđeni srpski golman drugu godinu u nizu proglašen "zlatnom rukavicom" u Italiji...
pre 3 sata 10: 23
"Moram da priznam nešto..."
Ostavite komentar