pre 9 minuta 17: 30
(UŽIVO) Crvena zvezda - Cedevita Olimpija: Domaćin bez Monekea i plejmejkera!
Pratite uživo start poslednje ABA četvrtfinalne serije.
Tanjug/Huseyin Yavuz/Dia Images via AP
Predsednik Svetske fudbalske federacije (FIFA), Đani Infantino rekao je da je nasilje viđeno posle utakmice 30. kola turskog šampionata između Trabzona i Fenerbahčea (2:3) aspolutno neprihvatljivo.
Utakmica je odigrana u nedelju uveče na stadionu "Šenol Guneš", a Fenerbahče je predvođen kapitenom Dušanom Tadićem do pobede stigao golom Mišija Bašuaija u 87. minutu.
"Nasilje posle utakmice turske Superlige između Trabzona i Fenerbahčea je apsolutno neprihvatljivo. Na terenu ili van njega, nasilju nema mesta u našem sportu ili društvu", napisao je Infantino na Instagramu, a prenosi zvanični sajt FIFA.
Incidenti su počeli kad je u sudijskoj nadoknadi neko od domaćih navijača pogodio golmana gostiju, Hrvata Dominika Livakovića, posle čega je došlo do verbalnog sukoba između fudbalera dva tima, a zatim i do fizičkog obračuna igrača dve ekipe.
Zatim su na teren utrčali i navijači domaće ekipe, a jedan od njih je čak i nožem pretio igračima Fenerbahčea. Policija je na kraju uspela da spreči teže posledice, a golmana Livakovića je neko udario u glavu dok je odlazio sa terena.
"Rekao sam to ranije, i ponoviću - bez izuzetka, u fudbalu svi igrači moraju da budu sigurni da bi igrali igru koja donosi takvu radost tolikom broju ljudi širom sveta. Pozivam nadležne vlasti da obezbede da se ovo poštuje na svim nivoima i da počinioci šokantnih događaja u Trabzonu budu pozvani na odgovornost za svoje postupke", napisao je Infantino.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
Za razliku od tradicionalnog kockanja, opklade su dostupne u svega nekoliko klikova.
24.04.2026 09: 00
Iranska fudbalska reprezentacija uspešno se kvalifikovala za završni turnir koji se održava u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku, ali je odlazak tima na to takmičenje neizvestan zbog rata SAD i Izraela protiv Irana, koji je počeo 28. februara.
16.04.2026 11: 14
To je potvrdio i prvi čovek FIFA Đani Infantino, koji je posetio njihovu selekciju koji se pripremaju u Antaliji.
10.04.2026 10: 15
Ipak, vrhunac dolazi sa finalom. Odlučujuća utakmica 19. jula na stadionu "Metlajf" doživela je drastično poskupljenje: maksimalna cena skočila je sa 8.680 na čak 10.990 dolara. Čak su i "pristupačnije" kategorije znatno skuplje, druga iznosi 7.380, a treća 5.785 dolara.
02.04.2026 16: 45
Međunarodna fudbalska organizacija FIFA saopštila je danas da će cena karte za utakmicu finala predstojećeg Svetskog prvenstva iznositi 10.990 dolara, što predstavlja povećanje u odnosu na cenu iz decembra prošle godine, kada je karta za taj meč koštala 8.680 dolara.
pre 23 minuta 17: 16
Rastanak Parižana sa sadašnjim napadačem Reala promenio je identitet koji je Luis Enrike stvorio u ekipi aktuelnog vladara Evrope.
pre 27 minuta 17: 12
Cvele je ostavio neizbrisiv trag u najvećim uspesima crveno-belih.
pre 32 minuta 17: 07
FIFA potpisala saradnju sa novom kompanijom...
pre 41 minut 16: 58
Svi koji žele da se oproste od velikog sportiste i sportskog radnika, to mogu da učine.
Ostavite komentar