Čelzi slavio protiv Lestera i obezbedio polufinale FA kupa, Petrović na klupi

17.03.2024 16:53
Fudbaleri Čelzija u duelu sa Lesterom Tanjug/AP Photo/Dave Shopland
Fudbaleri Čelzija u duelu sa Lesterom

Fudbaleri Čelzija plasirali su se u polufinale FA kupa, pošto su na domaćem terenu u Londonu u četvrtfinalu pobedili Lester 4:2. Zanimljivo, ovu utakmicu je preskočio srpski golman Đorđe Petrović, koji je duel pratio klupe.

Već u 13. minutu Čelzi je poveo golom Marka Kukurelja, a priliku da uvećaju prednost "plavci" su imali u 26. minutu, kada je Rahim Sterling promašio jedanaesterac.

Prednost domaćih udvostručio je Kol Palmer u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.Ipak, nije se predavao nekadašnji šampion Premijer lige nije se predavao. Lester je smanjio zaostatak u 51. minutu kada je Disasi postigao autogol, a da bi rezultat na 2:2 izjednačio Stefi Mavididi u 62. minutu.

Čelzi je zatim "dodao gas" i poveo u drugom minutu nadoknade vremena, a strelac je bio Karni Čukvuemeka.  Pobedu timu iz Londona je obezbedio Noni Madueke pogotkom u osmom minutu nadoknade.
Inače, trebalo bi napomenuti da je Lester je od 73. minuta igrao sa desetoricom, nakon što je crveni karton dobio Kalum Dojl.

U subotu su se u polufinale plasirali Mančester siti (branilac trofeja) i drugoligaš Koventri.