FA Kup Engleske: Koventri u "ludoj" završnici do trijumfa u nadoknadi

16.03.2024 15:24
Elis Sims slavi gol Koventrija Tanjug/Mike Egerton/PA via AP
Elis Sims slavi gol Koventrija

Kakva "luda" završnica u prvom meču četvrtfinala FA Kupa Engleske i kakav trijumf Koventrija protiv Vulverhemptona 3:2 (0:0) za plasman među četiri najbolja. Šekspirovski preokreti viđeni u nadoknadi posle golova Vulverhemptona za vođstvo od 2:1 u 88. minutu.

Prvo je Sims drugim golom u sedmom minutu nadoknade uspeo da izjendači na 2:2, da bi u 10. minutu Hađi Rajt prošao kroz odbranu i pogodio sam donji ugao za veliki preokret i slavlja od 3:2!

Vulverhempton je stvarao i promašivao prilike, Sims je telom i ramenom doneo prednost Koventriju u 53. minutu posle prekida, da bi domaćin naplatio ofanzivu pogocima Rajana Ait-Nurija i Bredlija Kolinsa. Ipak, nisu umeli da zatvore meč iako su kvalitetniji tim i to su platili eliminacijom.