Marsej eliminisao PSŽ iz Kupa Francuske: Mesi i Nejmar pali na "Velodromu"

09.02.2023 00:20 >> 00:24
Marsej eliminisao PSŽ iz Kupa Francuske: Mesi i Nejmar pali na "Velodromu" Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani

Fudbaleri Pari sen Žermena nisu uspeli da savladaju Olimpik iz Marseja i plasiraju se u četvrtfinale Kupa Francuske. Domaćin je na "Velodromu" bio bolji sa 2:1 (1:1) i tako srušio priliku Lionelu Mesiju da osvoji svako takmičenje u kome je učestvovao.

Uprkos tome što Kristof Galtije na raspolaganju nije imao jednog od najboljih igrača, Kilijana Mbapea, njegov tim je važio za favorita na ovom meču. Ipak, izabranici Igora Tudora su nošeni podrškom sa tribina uspeli da eliminišu šampiona predvođenog Mesijem i Nejmarom.

Vodeći pogodak za Marsej bio je delo iskusnog Čileanca, Aleksisa Sančeza, koji je bio precizan sa bele tačke u 31. minutu utakmice. Delovalo je da će domaćin sa golom prednosti otići na pauzu, ali da tako ne bude postarao se Serhio Ramos. Španac je u prvom minutu nadoknade iskoristio asistenciju Nejmara i doneo izjednačenje.

Međutim, u drugom poluvremenu Marsej je stigao do pobedonosnog gola, a strelac je bio tek u januaru pridošli vezista, Ruslan Malinovski. Ukrajinac je u 57. minutu zatresao mrežu Parižana i na taj način pridobio sve pristalice Olimpika.

Marsej će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom meča Lorijen - Lans, koji je zakazan za četvrtak od 21.00.