Dortmund slavio u Bohumu: Džan i Rojs pogodili za četvrtfinale Kupa

08.02.2023 23:03
Dortmund slavio u Bohumu: Džan i Rojs pogodili za četvrtfinale Kupa Guliver/Moritz Müller

Borusija Dortmund je pobedom u gostima nad Bohumom 2:1 (1:0) obezbedila plasman u četvrtfinale Kupa Nemačke.

Ekipa Edina Terzića se dugo mučila da dođe do vođstva, što je uspela tek u nadoknadi prvog poluvremena. Emre Džan je dobro šutirao i u 46. minutu zatresao mrežu domaćina.

Ipak, nisu se predavali igrači Bohuma. Igrao se 64. minut kada je u protivničkom šesnaestercu oboren Antoni Losilja i sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Kevin Šteger i bio precizan za 1:1.

Pobedonosni gol za Dortmund postigao je kapiten, Marko Rojs. Sjajni Džud Belingem je u 70. minutu proigrao iskusnog ofanzivca, koji se dobro snašao i poslao Borusiju u četvrtfinale.

Dortmund će se u narednoj fazi sastati sa Nirnbergom, koji je ranije danas nakon penala bio bolji od Fortune.