Antverpen prošao u finale Kupa Belgije, za trofej protiv Union Sen Žila

29.02.2024 22:38
Fudbaleri Antverpena TV Arena sport/ Screenshot
Fudbaleri Antverpena

Antverpen je u revanš utakmici polufinala Kupa Belgije pobedio Ostende 3:0 (2:0) i 9. maja će se boriti za trofej protiv Union Sen Žila.

Antverpen je opravdao ulogu favorita protiv Ostendea i posle prvog meča (1:1) za samo 10 minuta u prvom poluvremenu rešio je pitanje prolaska u finale.

Džordž Ilenikena je u 16. minutu pogodio za 1:0, a Zeno Van den Boš je 10 minuta kasnije povisio prednost. Bila je igra mačke i miša na stadionu "Busuil" jer je domaćin mogao i ubedljivije da dobije prvih 45 minuta. Gosti su bili bez šanse i upućenog udarca na gol, a domaćin je uz 73 odsto poseda lopte uputio čak 13 udaraca.

Nastavak meča bio je samo odrađivanje posla igrača Antverpena. Mirno su čuvali loptu, usredsredili su se na odbranu i čuvanje rezultata, dok Ostende nije imao kvalitet da se možda nekim golom vrati u meč. Na kraju je bilo 3:0, jer je Ilenikena drugim golom u 88. minutu rešio da još malo razgali srca navijača.

U finalu Kupa Belgije 9. maja za trogej će se boriti Union Sen Žil i Antverpen.