Briž se ispromašivao, Union Sen Žil prvi finalista Kupa Belgije

28.02.2024 22:45
Union Sen Žil je u finalu Kupa Belgije MN Press
Union Sen Žil je u finalu Kupa Belgije

Neverovatan meč, drama i prolazak Union Sen Žila u finale Kupa Belgije. Briž je stigao na revanš sa prednošćiu od 2:1, promašio je brojne prilike a zatim je brutalno kažnjen golovima Amoura i Sajksa u nadoknadi 2:0 (0:0).

Briž je u prvih sat vremena prokockao pet velikih prilika da golom obezbedi plasman u finale Kupa Belgije. Igor Tiago, Brazilac koga su doveli iz Ludogoreca i koji je opravdao očekivanja, nije imao svoje veče. Prvo je pogodio stativu, a zatim prokockao još tri velike prilike, a u tome mu se priključio i Skov Olsen.

Kazna je usledila u 73. minutu kada je Mohamed Amoura naleteo na odbitak i zaparao mrežu Briža. Tražili su gosti faul, sudija je gledao VAR i na kraju priznao pogodak.

U drugom minutu nadoknade Ros Sajks je realizovao dobar centaršut Puertasa i doneo Union Sen Žilu priliku da se bori za duplu krunu jer je izvesno da je najbliži osvajanju titule prvaka Belgije.