Majorka posle penala izbacila Sosijedad, penal pogodio i Nemanja Radonjić

28.02.2024 00:35
Takefusa Kubo u duelu sa defanzivcem Majorke Profimedia
Takefusa Kubo u duelu sa defanzivcem Majorke

Fudbaleri Majorke pobedili su Real Sosijedad posle penala i tako se plasirali u finale španskog Kupa Kralja - 1:1, penalima 5:4.

Tokom prvog poluvremena nismo gledali preterano kvalitetan fudbal, a najveću priliku propustio je Brais Mendez u nadoknadi prvog dela kada je promašio penal, tačnije, njegov udarac zasutavio je golman Majorke, Dominik Grif.

Svega pet minuta prošlo je u drugom poluvremenu kada je Haume Kosta proigrao Đovanija Gonzales koji je doneo prednost ostrvskoj ekipi.

Izjednačenje je doneo najbolji igrači Sosijedada, Mikel Ojarzabal, koji je tako doneo produžetke, a i ubrzo i penale.

Ipak, na početku penal serije, odgovornost je preuzeo upravo Ojarzabal, ali je preslabo šutirao u donji desni ugao i njegov udarac je sa lakoćom odbranio Grif.

Izvođači su potom na obe strane bili veoma precizni, te je promašen penal sa početka skupo koštao Real Sosijedad.

Treba napomenuti da je za Majorku sa bele tačke precizan bio i srpski as, Nemanja Radonjić, dok su štoper Matija Nastasić i golman Predrag Rajković ovaj susret presedeli na klupi.