Iran iznenadio i izbacio Japan, Katar posle penala pobedio Uzbekistan

03.02.2024 20:09
fudbaleri Katara Tanjug/AP Photo/Thanassis Stavrakis
fudbaleri Katara

U subotu su na programu bila dva meča četvrtfinala Kupa Azije. Prvi su na teren istrčali fudbalera Irana i Japana, a Iranci su priredili iznenađenje i slavili 2:1 (0:1).

Japan je poveo u 28. minutu preko Hidemase Morite i sve je delovalo da će favorti na ovom meču opravdati tu ulogu.

Ipak, u drugom poluvremenu Iran je izjednačio preko Mohamada Mohebija, da bi u pravoj drami u 96. minutu sudija Ma Ning pokazao na belu tačku, a Alireza Jahanbakš je preuzeo odgovornost i doneo svom timu veliku pobedu.

Podjednako uzbzdljivo bilo je i u meču Katara i Uzbekistana, a pobednik je viđen tek nakon jedanaesteraca - 1:1 (1:0, 1:1), penalima 3:2.

Kada je u pitanju regularni deo utakmice, golove su postizali samo igrači Uzbekistana. Prvo je u 27. minutu svoju mrežu zatresao Utkir Kusupov, da bi grešku svog saigrača ispravio Odildžon Kamorobekov u 59. minutu.

Kako nije bilo golova do kraja, a ni u dodatnih trideset minuta, o pobedniku su odlučivali penali.

Nešto hladnokrvniji bili su igrači Katara koji su promašili dva penala, ali je Uzbekistan čak tri puta bio neprecizan, te je gol Pedra Migela odlučio pobednika.