Kup Azije: Palestina iznenadila Emirate i osvojila bod

18.01.2024 20:42
Kup Azije: Palestina iznenadila Emirate i osvojila bod Tanjug/AP Photo/Thanassis Stavrakis

Palestina je napravila veliko iznenađenje na Kupu Azije jer je  uspela da odigra 1:1 sa favoritom Ujedinjenim Arapskim Emiratima u drugom kolu Grupe C.

I ne samo da su Palestinci osvojili bod, već su mogli i do istorijske prve pobede na trećem učešću na Kupu Azije. Sejem je u 39. minutu promašio penal, a u finišu meča su propustili još dve dobre prilike.

Igrači UAE su malo i podcenili rivala, pogotovo jer su od 23. minuta imali vođstvo preko Adila. Međutim, Al Hamadi je napravio penal i dobio crveni karton, pa se ekipa selektora Paula Benta uglavnom branila.

Palestina je do izjednačenja stigla u 50. minutu autogolom Nasera, ali ni u 10 minuta nadoknade nisu stigli do trijumfa.