Đirona bez većih problema do četvrtfinala: Real Sosijedad slavio protiv Osasune

17.01.2024 23:25
Fudbaler Đirone, Portu Guliver/Bagu Blanco
Fudbaler Đirone, Portu

Real Sosijedad je  slavio protiv Osasune 2:0 (0:0) i tako prošao u četvrtfinale Kupa Kralja. Goste je u vođstvo doveo Mikel Ojarzabal pogotkom u 57. minutu sa "bele tačke". Iako je domaćin imao svoje šanse da dođe do izjednačenja, gosti su u nadoknadi stigli do drugog gola preko Mikela Merina. Kapiten ekipe je nakon promašenog penala Braisa Mendeza naleteo na odbitak i smestio loptu u mrežu.

Ekipa Đirone se takođe plasirala u narednu rudnu takmičenja jer je savladala Rajo Valjekano 3:1 (3:1). Izabranici trenera Mićela su za svega devet minuta u prvom poluvremenu postigli tri pogotka i praktično rešili pitanje pobednika na meču.

Kristian Stuani je u 15. minutu zatresao mrežu na asistenciju Portua, dok je isti igrač postigao ponovo gol u 19. minutu kada je iskoristio najstrožu kaznu. Dejli Blind je u potpunosti "nokautirao" goste iz Valjekasa u 26. minutu kada je Portu upisao još jednu asistencuju.

Rajo je uspeo da ublaži poraz golom Rendija Enteke u 36. minutu, ali ne i da ozbiljnije ugrozi domaćina nakon tog pogotka, te je Đirona bez većih problema obezbedila plasman u četvrtfinale.