pre 5 minuta 19: 03
Veliko priznanje: Svetislav Pešić u Kući slavnih španske košarke
Košarkaški savez Španije je objavio imena koja će u 2025. godini ući u Kuću slavnih, a među njima će se naći i Svetislav Pešić!
"El Madrilenjo" u polufinalu Superkupa Španije za ulazak u finale i borbu za trofej. Real i Atletiko igraju u Rijadu večeras važan meč jer su obe ekipe u Saudijsku Arabiju stigle sa težnjom da osvoje prvi trofej ove sezone.
Trener Madriđana Karlo Anćeloti ne može da računa na Tiboa Kurtou, Davida Alabu, Edera Militaoa i Lukasa Vaskeza, ali su mu se na vreme oporavili Vinisijus Žunior i još neki igrači koji su mu nedostajali tokom decembra. Sa druge strane, Dijego Simeone nema Tomu Lemara i Vitola, dok je Barios rovit i pod znakom pitanja.
Ovo je treće izdanje Superkupa Španije koje se igra u Saudijskoj Arabiji, u prvom je slavio Real Madrid, a prošle sezone je Barselona deklasirala "kraljevski" klub u finalu i odnela trofej u prestonicu Katalonije.
"Verujem da smo konkurentni u Rijadu, došli smo da se borimo za trofej. Znamo vrednosti Atletiko Madrida i očekujem da gledmao veoma zanimljiv i dinamičan meč", istakao je Karlo Anćeloti.
Atletiko je pre dve godine ispao u polufinalu od Atletik Bilbaoa, ali ove sezone je pobedio Real u Primeri 3:1, blistao je dvostruki strelac Alvaro Morata.
Superkup Španije
Polufinale
Sreda
Real Madrid - Atletiko Madrid 20.00 (TV Arena 1 Premium)
Četvrtak
Barselona - Osasuna 20.00 (TV Arena 1 Premium)
Finale
Nedelja, Rijad, 20.00 (TV Arena 1 Premium)
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
13.03.2025 10: 25
Trener madridskog Atletika ne može da se pomiri s poništavanjem gola
11.03.2025 18: 40
Trener Reala veruje da je tim kadar da odbrani 2:1 protiv "jorgandžija" i prođe u četvrtfinale.
03.03.2025 19: 35
"Imamo lepa sećanja na utakmicu protiv Sitija. Bila je to posebna noć i želimo da je ponovimo", rekao je Karlo Anćeloti.
22.02.2025 22: 19
Izgleda da se legendarni Italijan ne obazire na onlajn propagandu ljutog rivala...
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 19h
YouTube
pre 19h
pre 14 minuta 18: 55
177. "večiti derbi" igraće se u subotu od 19 časova na stadionu Partizana.
pre 31 minut 18: 38
Piero doneo tri boda ekipi Marka Nikolića, Grujić odigrao ceo meč
pre 59 minuta 18: 10
Fudbaleri Mančester sitija spremaju se za početak učešća u novom izdanju UEFA Lige šampiona.
pre 2 sata 16: 39
Uprava crveno-belih ima pravo da ga vrati u Ljuticu Bogdana već u januaru.
Ostavite komentar