Kristal Palas i Everton odigrali nerešeno, bez golova, u trećem kolu FA Kupa

04.01.2024 23:07
Kristal Palas i Everton odigrali nerešeno, bez golova, u trećem kolu FA Kupa Tanjug/Adam Davy/PA via AP

Fudbaleri Kristal Palasa i Evertona odigrali su bez golova u susretu trećeg kola FA kupa Engleske, pa će se putnik u šesnaestinu finala znati posle revanša u Liverpulu - 0:0.

Gostujući Everton je bio daleko konkretniji u prvom poluvremenu, ali su Arnaut Danđuma u 17. i 20, te Dominik Kalvert-Luin u 36. bili za malo neprecizni.

Potom su viđene dve prilike za domaći tim, preko Džefersona Lerme u 39. i Eberečija Ezea u 50. minutu, ali nije ni to bilo dovoljno za promenu slike na semaforu, baš kao ni posle šanse Kalvert-Luina u 62. minutu kada je Din Henderson bio bolji u situjaciji jedan na jedan.

Golman Kristal Palasa je bio sjajan i u 74. minutu posle pokušaja Danđume, a tri minuta kasnije gosti su ostali sa desetoricom ljudi na terenu. Na intervenciju sudija iz VAR sobe, Dominik Kalvert-Luin dobio je crveni karton.

Ipak, Kristal Palas nije uspeo da iskoristi kadrovsku prednost, pa je meč završen bez pobednika, a odluka odložena za drugih sat i po loptanja.