07.02.2023 23:29
Al Hilal u finalu SP za klubove: Ekipa iz Azije čeka boljeg iz meča Al Ahli - Real Madrid Tanjug / AP Photo/Mosa'ab Elshamy

Fudbaleri Al Hilala nadigrali su brazilski Flamengo 3:2 (2:1) i tako obezbedili plasman u finale Svetskog klupskog prvenstva.

Ekipa iz Azije povela je već u četvrtom minutu iz penala nakon prekršaja koji je skrivio Mateuzinjo, a sa bele tačke precizan je bio Salem Al Davsari.

Nedugo zatim, krivac za prvi gol Al Hilala sada je bio u ulozi asistenta i fantastično je uposlio Pedra koji je snažnim i preciznim volejem doneo prednost svojoj ekipi

Potom je u dubokoj nadoknadi prvog poluvremena Žerson napravio prekršaj za drugi žuti karton i jedanaesterac. Novi poklon iskoristio je Al Davsari i drugi put sa bele tačke doneo prednost svom timu.

U drugom delu igre Al Davsari se upisao i u listu asistenata, pošto je u 70. minutu proigrao Lusijana Vieta koji je povisio na 3:1 i otklonio sve dileme o učesniku finala klupskog Svetskog prvenstva.

Konačnih 3:2 u 91. minutu postavio je Pedro svojim drugim golom na meču.

Sutra će se u drugom polufinalu od 20.00 sastati Al Ahli i Real Madrid.