pre 36 sekundi 21: 12
(UŽIVO) Kanada - Bosna i Hercegovina (0:0): Domaćin agresivan na startu
Sve mečeve Svetskog prvenstva u fudbalu pratite na kanalima TV Arena Sport.
Tanjug/Robert Michael/dpa via AP
Predsednik FIFA Đani Infantino je izjavom "Kristijano Ronaldo bi mogao da igra na FIFA Mundijalu za klubove, postoje neki pregovori", podigao veliku prašinu oko Portugalca, da bi posle kraja sezone u Saudijskoj Arabiji slavni napadač "dosolio" objavom na Tviteru:
"Ovo poglavlje je završeno, Priča? Još uvek nije".
Oproštaj ili nešto drugo, pitanje je za (mnogo) miliona dolara kojim se bavi fudbalski svet na planeti. Gde će Ronaldo? U Evropu neće, pa mu ostaju samo klubovi iz Južne Amerike, Meksika, Saudi Arabije a to je Al Hilal.
Palmeiras, Botafogo, Flamengo i Fluminenze predstavljaće Brazil na Mundijalitu.
"Nemam informacije, tu odluku donosiu vlasnik kluba. Ali, ako postoji takva indicija ne možete reći ne takvom asu koji je prava mašina za davanje golova. U timu koji stvara šansu za šansom, on bi se savršeno uklopio", izjavio je direktor Botafoga Renato Paiva za "Gol".
Marokanska Vidad Kazablanka ima i tim i mogućnost da dostavio ponudu Portugalcu, ali isto tako Monterej će pokušati da iskoristi prijateljstvo Serhija Ramosa sa bivšim saigračem iz Reala kako bi ga nagovorio da obuče dres meksičkog kluba.
Na kraju, Ronaldo bi mogao da postane "Figo iz Arabije" i da dres Al Nasra zameni Al Hilalovim. Arapi bi celu priču pokrenuli mega ponudom, zaratili bi sa najvećim rivalom, ali im to ne smeta. Kako bi dolazak Ronalda u Al Hilal uticao na situaciju Aleksandra Mitrovića to niko ne može ni da pretpostavi, ali o tome bi trebalo da razmišlja trener koji će naslediti Žorža Žezusa. Verovatno Simone Inzagi.
Gde će Kristijano Ronaldo verovatno zna samo on. A, njegov potez kao i svi dosadašnji u karijeri sigurno će biti dobro osmišljen jer je njemu važno da zdrav dočeka Mundijal 2026. godine.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
Klub iz Premijer lige vodi preliminarne razgovore sa bankama i još nema konačan plan o tome kako će refinansirati dug.
08.04.2026 10: 03
Jedina sezona u kojoj Ronaldo nije bio najbolji strelac bila je 2022/23, kada je tek stigao iz Mančester junajteda. Tada je na 16 utakmica postigao 14 golova, što nije bilo dovoljno za vrh liste. Od tada, dominacija je ponovo uspostavljena.
12.01.2026 21: 00
Derbi 15. kola saudijske Premijer lige pripao je fudbalerima Al Hilala, koji su na svom terenu savladali velikog rivala Al Nasr sa 3:1, iako su gosti prvi stigli do prednosti.
03.01.2025 18: 00
Kristijano Ronaldo još uvek ne razmišlja o kraju karijere iako će uskoro napuni 40 godini.
17.08.2024 21: 11
Odlična partija naša dva reprezentativca.
pre 40 minuta 20: 33
Srpski fudbaler nakon isteka ugovora više nije u planovima Panatinakosa
pre 1 sat 19: 27
Upravni odbor fudbalskog kluba Real Madrid doneo je odluku da papa Lav XIV postane počasni član kluba.
pre 3 sata 18: 03
Bugarski fudbaler Kristijan Balov novi je igrač Crvene zvezde, saopštio je danas beogradski klub.
pre 3 sata 17: 33
Srpski stručnjak Zoran Popović novi je trener fudbalera IMT-a, saopštio je danas beogradski klub.
Ostavite komentar